HBO Europe’un İspanya yapımı yeni dizisi Patria, 27 Eylül’de çift bölümle başladı. Haftalık olarak yayınlanmaya devam edecek olan dizi, 8 Kasım’da sezona noktayı koyacak. Dizi, HBO Go, HBO Now ve HBO Max’te de izleyiciyle buluşmakta.

8 bölümden oluşan Patria, bir limitli dizi ve dönem draması olma özelliği taşıyor. Fernando Aramburu‘nun aynı isimli romanından uyarlanan dizi, ETA terör örgütünün İspanya’nın Bask Bölgesi’ndeki faaliyetlerinden etkilenen 2 ailenin hikayesini anlatıyor. Çok yakın arkadaş olan ve birinin kocası ETA tarafından öldürüldükten sonra yabancılaşan 2 kadını merkezine alıyor.

Elena Irureta ve Ane Gabarain‘in başrolleri paylaştığı dizinin kadrosunda José Ramón Soroiz, Mikel Laskurain, Susana Abaitua, Eneko Sagardoy, Jon Olivares, Iñigo Aranbarri ve Loreto Mauleón gibi isimler yer alıyor.

Aitor Gabilondo (Vivir Sin Permiso), dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yazar masasında Fernando Aramburu, yapımcı koltuğunda Patricia Nieto eşlik etmiş. Óscar Pedraza ve Félix Viscarret ise yönetmenlik görevini üstlenmişler.

Bu da dizinin fragmanı: