HBO, Hellraiser filmlerine dayanan potansiyel bir TV dizisi üzerinde çalışmalara başladı. Hellraiser, İngiliz yazar ve yönetmen Clive Barker’ın 1986’da yayınlanan The Hellbound Heart romanına dayanıyor. Hellraiser, 10 film, birçok kısa film, bir dizi kitap, çeşitli çizgi romanlar, video oyunlarından oluşan bir korku markasıdır. İlk film 1987 yılında Clive Baker tarafından yönetildi.

Proje, çok boyutlu bir alanda yaşayan, “Lament Configuration” adlı rubik küpü benzeri bir bulmaca ile etkinleştirilen, insan ruhlarını hasat etmek ve iyi ile kötü arasında dengeyi korumak için cehennemden gelen Cenobite olarak bilinen bir grup kötü varlığa ve onları yöneten acımasız lideri, ikonik Pinhead karakterine odaklanan film serisinin köklü mitolojisinin yükseltilmiş ve genişletilmiş devamı olacak. Yani bir yeniden çevrim olmayacak.

2018’de yayınlanan, 2020 ve 2021’de devam filmleri de gelecek olan Halloween filminin yazarı, yönetmeni ve yapımcısı David Gordon Green, pilot bölümü ve birkaç bölümü yönetecek. Türün veteranlarından Mark Verheiden (Battlestar Galactica, Daredevil, Ash vs Evil Dead) ve Michael Dougherty (Trick ‘r Treat, Godzilla: King of the Monsters), dizinin yazarlığını ve yönetici yapımcılığını üstlendiler. Clive Baker, şu an için projeye dahil değil.

Kaynak