HBO Max, şef Julia Child’ın hayatından uyarlanacak diziye 8 bölümlük sipariş verdi.

Julia adlı dizi, Child’ın sıra dışı hayatından ve şu anda popüler olan yemek pişirme şovlarına öncülük eden uzun soluklu televizyon dizisi The French Chef’den ilham aldı. Dizi, kamu televizyonunun ortaya çıkışını, feminizm ve kadın hareketini, şöhretin doğasını ve Amerika’nın kültürel gelişimini inceleyecek.

Sarah Lancashire (Happy Valley, MotherFatherSon, The Accident), dizide Julia Child’a hayat verecek. David Hyde Pierce (Fraiser), Bebe Neuwirth (Frasier, Madam Secretary), Brittany Bradford, Fran Kranz (Ballers), Fiona Glascott (Episodes, Indian Summers), Isabella Rossellini (Shut Eye, Domina) ve Jefferson Mays (Perry Mason) dizide rol alacak diğer isimler.

Christopher Keyser (Tyrant, The Society, Party of Five), dizinin yönetici ve yürütücü yapımcısı.

3 Arts Entertainment’dan Erwin Stoff ve Kimberly Carver, Charles McDougall ve Daniel Goldfarb ile birlikte dizinin diğer yönetici yapımcıları. Todd Schulkin, The Julia Child Foundation for Gastronomy and the Culinary Arts adına danışmanlık yapacak. Lionsgate, dizinin yapım stüdyosu.

Daniel Goldfarb (Tyrant, The Marvelous Mrs. Maisel), dizinin pilot bölümünü yazdı. Yönetmenliğini Charles McDougall (Four Weddings and a Funeral) üstlendi. Pilot bölümün çekildiği Boston’da ilkbahar sonunda üretime devam edilmesi planlanıyor.

2019’un Ekim ayında gelen ilk haberde Joan Cusack’ın başrol için görüşmeler yaptığını öğrenmiştik.

Meryl Streep, 2009’da vizyona giren Julie & Julia filminde Julia Child’a hayat vermişti.

Kaynak