o-HELLO-LADIES-POSTER-facebookBir kadının gönlünü çalabilmek için ne gibi yöntemlere başvurulur? Böyle bir soru sorduk ama sakın ola bunun cevabını, tanıtımını yapacağımız Hello Ladies’de aramayın. Daha doğrusu, hikayemizin kahramanı Stuart Pritchard’ın başvurduğu yöntemleri denemeyin. Hoş, izleyenlerin de utancından yerin dibine girdiği bu ucuz numaraları deneyeceklerini sanmıyoruz, o ayrı.

Hello-Ladies-stephen-merchant-2-1Radyo sunucusu, yazar, aktör, yönetmen ve komedyen gibi birden fazla alanda kendini geliştirme başarısı göstermiş olan Stephen Merchant, bir diğer İngiliz komedyen Ricky Gervais ile birçok ortak projede (The Office, Life’s The Short, Extras) yan yana  çalıştılar. Hello Ladies’de ise Gene Stupnitsky ve Lee Eisenberg ile ortak çalıştı. Dizi de Stephen Merchant’ın stand-up şovundan türemiş durumda.

Şovun 2011 yılında, İngiltere’deki ülke turundan sonra aynı yıl içerisinde Kasım ayında DVD’leri piyasaya sürüldü. 2012 yılı içerisinde ise tur Yeni Zelenda ile Avusturalya’ya taşındı. En son olarak da bizler, 29 Eylül’den itibaren bu güzel şovu HBO‘dan dizi olarak izliyoruz. İlk sezon 8 bölüm olarak çekildi. İkinci sezonun akibeti hakkında kanal şu ana kadar bizleri bilgilendirmedi.

hello-ladies_528514Partiler, davetler ve eğlencelerin gırla gittiği Los Angeles’ta yalnız kalabilmek de ayrı bir sanat olsa gerek. Şehvetli kadınlar, mankenler ve aktrislerin arasında bu sanatı, Stuart icra ediyor. Onun yaptıklarını izlerken hem eğlenip, hem de ”Bu kadarı olmaz, kendini yerin dibine soktun yeter” demekten kendimizi alamıyoruz. Her başarısız denemeden sonra yine de vazgeçmiyor. Kadınlarla olan bitmek bilmez münasebeti sonucunda, dolaylı yollardan kendini değişik rezil durumların içine sürüklenmiş halde de bulabiliyor.

Aldığı her ret yanıt karşısında hayal kırıklığına uğramış ve mağlup olmuş surat ifadesi, dizinin duygusal-melenkolik anlarında eşlik ediyor. Bu anlar da oldukça başarılı bir şekilde yansıtılıyor. Bir yandan güldürürken bir yandan da duygusal tarafını bizlere izlettiriyor.

hello-ladies-stephen

 

 

Stuart hakkında verdiğimiz bilgilere ek olarak, kendisinin bir web tasarımcısı olduğunu söyleyebiliriz. Karakter yapısında bencillik ve cimrilik de bulunmakta.
Karakteri, Extras ve Life’s Too Short izlemiş olanların daha iyi hatırlayacağı Stephen Merchant canlandırıyor.

 

 

 

images

 

 

Jessica, Stuart’ın misafir evinde kalıyor. Bir web dizisi projesi var. Jessica için Stuart’ın yalnız hallerinin ilacı diyebiliriz.
Jessica’yı geçen sezon Go On‘da karşımıza çıkan FlashForward ile Perfect Couples‘tan da hatırlayabileceğiniz Christine Woods canlandırıyor.

 

 

 

hello-ladies-nate

 

 

 

Stuart’ın en yakın arkadaşı olan Wade, evliliğiyle ilgili ciddi sorunlar yaşıyor. Bu yüzden biraz depresif halleriyle sıkça karşılaşıyoruz.
Karakteri, Nate Torrence canlandırıyor.

 

 

 

hello-ladies-kevin

 

 

 

Kives’in engelli olması, kadınlarla olan ilişkilerinde ona engel tanımıyor. “İşte bu adam işini biliyor” diyeceğiniz bir karakter.
Kendisini, Alias severlerin yakından tanıdığı Kevin Weisman canlandırıyor.

 

 

 

Bu sezon doğru düzgün bir komediye denk gelemedik diyenlerin veya bir komedi daha alabilirim diyecek olanlara, Hello Ladies’i denemelerini tavsiye ediyorum. Hoşça güzel vakit geçirmek dileğiyle. İyi seyirler…

FRAGMANI