american-gods-starz-genel1Geçen yıl yılan hikayesine dönen ve HBO tarafından 3 kez senaryosu değiştirilen, daha sonra da rafa kaldırılan dizi, nihayet yavaş yavaş netlik kazanmaya başladı. Starz’ın seve seve kaptığı ve üzerine ağırlık verdiği diziyi resmi ağızlardan duyabildik. Starz’ın yaptığı açıklamaya göre Neil Gaiman‘ın ünlü romanı olan American Gods (Amerikan Tanrıları) televizyon dizisine dönüştürülecek ve Gaiman pilot bölümünü daha önce aşina olduğumuz Bryan Fuller ile ortak olarak üstelenecek. Bilindiği üzere ünlü yapımcı Bryan FullerHannibal ve Heroes gibi ünlü dizilere imzasını atmış bulunuyor. Bu ikili aynı zamanda dizinin gidişatından sorumlu olacak.

MV5BODkwMDg5MTE1Ml5BMl5BanBnXkFtZTYwMzQ3MTg3__V1_SY724_SX485_AL_

BRYAN FULLER

 

 

”Amerikan Gods” kitabına aşina olmayanlar üzülmesin, çünkü kitap eski tanrılarla yeni tanrıların (TV, İnternet) çarpışmasını konu alıyor. Mitolojik tanrıların ve modern Tanrıların kapışması olan ünlü roman 2001 çıkışlı; 30 dile çevrildi ve “En İyi Roman” kategorisinde Hugo, Bram Stoker ve Nebula ödüllerini kazandı. Dizinin türünün ne olacağı henüz netlik kazanmasa da Game Of Thrones türünde fantastik ve gizem ağırlıklı olacağı söylentiler arasında.

 

 

 

MV5BMTczNjc1NjIzMV5BMl5BanBnXkFtZTYwNDU2MjYz__V1_SX214_CR0,0,214,317_AL_

NEIL GAIMAN

 

Son olarak STARZ kanalının dizi hakkında tarih vermediğini belirtelim. HBO kanalının defalarca senaryo değişikliğine gitmesi bizi ürpertse de STARZ’ın cesaret kanalı olarak bilinmesi yüreğimize su serpiyor. Henüz yapımı tam olarak kesinleşmeyen dizinin birçok hayran sayfası bulunuyor ve çeşitli senaryolar üretiliyor. En dikkat çekeni ise dizinin efsane olacağı ve Breaking Bad’in tahtını ele geçireceği yorumları oldu.

Bize de bekleyip görmek düşer.

Gelişmeler oldukça bilgilendirmeye devam edeceğiz.