Hugh-Laurie-Tom-Hiddleston

Geçtiğimiz günlerde Kısa Haber‘lerimizde paylaştığımız heyecan verici bir haberin bu sefer ayrıntılarıyla gelelim dedik.

John le Carre’nin 1993’te yayınlanan casusluk romanı The Night Manager mini dizi olarak televizyona uyarlanıyor. BBC’nin öncülüğünde birden fazla kanalın el attığı İngiliz-Amerikan ortak yapımı diziyi Spooks’ta da çalışan David Farr kaleme alacak.

Başrollerinde çoğumuzun Gregory House olarak tanıdığı Hugh Laurie ile Thor serisi, Midnight in Paris gibi filmlerden ve The Hollow Crown mini dizisinden tanığımız Tom Hiddleston yer alacak.

Dizi, eski bir İngiliz askeri, şimdilerde geceleri lüks bir otelde denetimci olarak çalışan Jonathan Pine’ı merkezine alıyor. Pine, bir gün Sophie isminde Fransız-Arap bir kadınla tanışır. İyice yakınlaştığı Sophie kendisine karanlık bir silah taciri ve İngiliz istihbaratına karşı olanlarla çalışan Richard Onslow Roper hakkında bilgi verir. Sophie’nin ihaneti üzerine Roper onu öldürür. Bunun üzerine Pine, İngiliz istihbarıtıyla anlaşır ve Roper’ın bölgesine sızarak casusluk yapmaya başlar.

hugh_laurie_tom_hiddleston_0Hiddleston Pine’ı,  Laurie de onun düşmanı Roper’ı oynayacak.

Dizi Hiddleston’ın Amerikan televizyonlarındaki ilk büyük işi olacak. Laure’nin ise 8 yıl sürüp 2012’de biten House’dan sonraki ilk işi…

Diğer oyuncular daha sonra açıklanacak. Dizinin yayın tarihi ile ilgili bir bilgi de henüz yok.