Sky Atlantic, geçtiğimiz Ağustos ayında bizleri yeni bir diziyle buluşturdu: I Hate Suzie.

Dizimiz, Secret Diary of a Call Girl’ün yaratıcısı Lucy Prebble ve Billie Piper’ın elinden çıkmaktadır. Aynı zamanda bu iki isim dizinin senaryo ve yönetmenlik kısımlarını üstleniyorlar.

Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır ve henüz ikinci sezon için bir haber bulunmamaktadır. Bölüm süreleri 30 dakika sürmektedir. (Bir-iki bölümü sadece 40 dakika civarı sürüyor.)

Suzie Pickles (Billie Piper), kariyerinin zirvesine yaklaşmış ünlü bir oyuncudur. Bir gün telefonunun hacklenmesiyle bazı istemediği fotoğrafları internete düşüyor ve Suzie tam da güzel bir işe başlayacakken hayatı tepe taklak oluyor. Bunun üzerine hem kariyerini hem de hayatını yeniden toparlamaya çalışan Suzie’nin başından geçenleri, duygu değişimlerini ve içinde kendisiyle yaşadığı durumları izliyoruz.

Bu süreçte en büyük destekçisi hem menajeri hem de yakın arkadaşı olan Naomi (Leila Farzad) olacaktır. Ayrıca Suzie’nin eşi Cob (Daniel Ings) ile de arasını düzeltmesi gerekiyordur.

Billie Piper benim bayıla bayıla izlediğim, kendisine ölüp bittiğim bir oyuncudur. Oyunculuğunu da çok beğenirim. Bu diziye de onun için başladım. Dizinin ilk sezonunu bitirdim ve başından gayet memnun kalktım. Her bölüm Suzie’nin hayatından bir kesiti ve bir duyguyu izledik. Billie Piper kesinlikle muhteşem oynamış ve diziyi de tek başına taşımış. Tabii dizinin çok fazla karakteri yok ancak yine de Piper’ın performansı büyük övgüyü hak ediyor. Bölüm sürelerinin kısa olmasıyla bir çırpıda bitiriverdim ve genel olarak kadını seven kitleye de öneriyorum. Bu sezon kendi adıma izlediğim en iyi yeni diziler arasına koyarım, güzel vakit geçirtti kesinlikle. Devamı olup olmayacağını bilmiyorum ama devamını izlemek isterim. Umarım devam sezonunu çekerler. İzlemek isteyeceklere iyi seyirler.