ABC’nin ömrü tek sezonla sınırlı kalmış dizilerinden biri olan Man Up!‘ın tanıtımıyla karşınızdayız.

2011 yılı sonbaharında başlayan komedi türündeki dizi, aldığı düşük reytinglerin ardından iptal edilmiş ve 8. bölümünün ardından yayından çekilmiş. Kanal, sezonun kalan 5 bölümünü ise internet sitesi üzerinden yayınlamış.

Christopher Moynihan, dizinin yaratıcısı olmasının yanı sıra oyuncu ve yapımcılarından biri konumunda aynı zamanda. Ona yazar masasında Shawn Simmons, yapımcı koltuğunda ise Ron West, Victor Fresco, John Hoberg, Kat Likkel, Michael Shipley ve Ric Swartzlander gibi isimler eşlik etmiş.

Dizi, birlikte online bilgisayar oyunu oynamayı seven Will (Mather Zickel), Kenny (Dan Fogler) ve Craig (Christopher Moynihan) isimli 3 yetişkin adamı merkezine alıyor. Bölümleri de bu sahnelerle açıyoruz. Bu üçlü aynı iş yerinde çalışıyorlar ve birbirlerinin en yakın arkadaşları konumundalar. Duygusal, drama yaratmaya meyilli, narin ve çocuksu tipler diye tarif edebileceğimiz bu üçlü üzerinden satır aralarında “Modern erkek vs. Geleneksel erkek” kıyaslamaları yapılarak hikayeler akmaya devam ediyor.

The Fosters ve Northern Exposure dizilerinden tanıdığımız Teri Polo, Will’in karısı ve 2 çocuğunun annesi olan, evin de reisi olarak tarif edebileceğimiz Theresa karakterine hayat veriyor. Theresa, aynı zamanda Kenny’nin de ablası konumunda.

What About Brian, Second Chance ve Empire gibi dizilerden hatırlanabilecek Amanda Detmer, Kenny’nin eski karısı Brenda karakterini canlandırıyor. Brenda, aynı zamanda Theresa’nın en yakın arkadaşı konumunda. Theresa, desteğini çoğunlukla kardeşinden değil ondan yana kullanıyor.

Brenda’nın yakışıklı, karizmatik, kuvvetli, cesur, nazik ve romantik sevgilisi Grant karakterinde Agents of S.H.I.E.L.D. ve NYPD Blue dizilerinden tanıdığımız Henry Simmons‘ı izliyoruz.

Theresa-Will çiftinin çocukları Nathan ve Lucy rollerinde ise Jake Johnson ile Charlotte Labadie karşımıza çıkıyor.

Kathleen Rose Perkins, Briga Heelan, John Michael Higgins, Marco James, Matt Jones, Christina Moore, Geoff Pierson, Sally Pressman ve Candice Patton ise konuk oyuncu havuzunda yer alan tanıdık simalar konumunda.

İzlemiş olduğum ilk 3 bölüm itibarıyla memnunum şu ana kadar diziden. Dizinin yıldızı kim derseniz Amanda Detmer derim. Grant ise favori karakterim. Kenny’nin aşırı dramatik hallerini abartılı bulmakla birlikte onun kendini aşağıya çeken bu hallerinin Grant ve Brenda karakterlerini yükselttiğini, Kenny’nin de böylece iyi bir pasör görevi gördüğünü düşünüyorum.