Alyson Hannigan (How I Met Your Mother, Buffy the Vampire Slayer), ABC’nin deneme bölümü siparişleri arasında yer alan komedi dizisi Man Of the House‘un başrol oyuncularından biri oldu.

Dizinin senaryosunu Vijal Patel ve Frank Pines beraber kaleme alacak. Hikaye, Pines’ın gerçek hayat hikayesinden esinlenilerek senaryolaştırılacak. Patel ve Pines’a yapımcı koltuğunda Kerry Washington ve Gail Berman gibi isimler eşlik edecek.

Dizi yakın geçmişte eşlerinden boşanmış, aynı çatı altında birlikte yaşamaya ve çocuklarını birlikte büyütmeye karar veren 2 kız kardeşi merkezine alacak. Bu çocuklardan en büyüğü ve tek erkek olanı ise diziye adını veren karakter konumunda (Evin erkeği). Etrafının dişiler tarafından kuşatıldığı bir dünyada ‘erkeklik’ kavramının ne olduğunu çözmeye çalışacak söz konusu çocuğumuz.

Hannigan, boşanmış kız kardeşlerden biri olan Jessie karakterini canlandıracak. Biri erkek biri kız 2 çocuğu var Jessie’nin. 2 çocuğunu yanına alıp narsist kız kardeşi Carli ve onun kendisinden daha beter kızının yanına taşınıyor.

Kaynak