Riverworld

Riverworld

The Phantom

The Phantom

Amerikan bilim kurgu kanalı Syfy, 2010’daki 6 yeni dizisini açıkladı.Kanal, Riverworld ve The Phantom (Kızılmaske uyarlaması) isimli iki yeni dizisini deneme mini dizileri olarak Nisan’da karşımıza çıkaracak.Bunları, yazın yayınlanması beklenen Haven isimli Stephen King uyarlaması ile Being Human isimli ingiliz dizisi uyarlaması takip edecek.Henüz gelişme aşamasında olan son iki dizi ise Zak Penn ve Michael Karnow‘dan Alphas ve 90 dakikalık deneme bölümü ile Unfinished Business.

Riverworld ve The Phantom dizileri hakkında daha ayrıntılı bilgi, fotoğraflar ve fragmanlar için devam…

Riverworld

Riverworld’de Tahmoh Penikett (Battlestar Galactica, Dollhouse) ve Laura Vandervoort (Smallville) başrollerde yer alıyor. Dizi, Philip Jose Farmer‘ın aynı isimli ödüllü roman serisini temel alıyor.Dizinin bol ispiyon (spoiler) içerdiğini tahmin ettiğim konusunu altta bulabilirsiniz.Matt Ellman (Penikett), kendi gözleriyle insanlığın en kötü yanlarına tanık olmasına rağmen iyimserliğine tutunan Amerikalı bir savaş muhabiri. Matt ve nişanlısı Jessie (Vandervoort) bir canlı bomba yüzünden öldürülüp gözlerini gizemli bir dünyada birbirlerinden ayrı yerlerde açıyorlar. Görünen o ki bu dünyadaki herkes bir zamanlar bildiğimiz dünyada yaşamış ve bu dünyada uçsuz bucaksız bir nehrin kıyısında yeniden doğmuş. Jessie’nin nerede olduğunu bulmaya çalışan Matt, bir 13. yüzyıl dişi samurayı Tomoe (Jeananne Goossen) ve Amerikan yazarı Sam ‘Mark Twain’ Clemens’in (Mark Deklin) olduğu bir ekibe katılıyor. Hep birlikte nehrin üst kısımlarına doğru yelken açıyorlar. Bir yandan da nerede olduklarını ve onları buraya kimin koyduğunu çözmeye çalışıyorlar. Diziye, Alan Cumming (Tin Man) de gizemli ‘Caretaker’ rolüyle konuk oluyor.Nisan 2010’da 4 saatlik bir mini dizi olarak yayınlanacağını hatırlatarak, sizi dizinin fragmanı ile başbaşa bırakıyorum :

http://www.youtube.com/watch?v=ZJfl1jwECAc

Gelelim The Phantom‘a… Ülkemizde Kızılmaske olarak tanınan 60 yıllık çizgiromanın günümüze uyarlaması olan bu dizide, Kızılmaske/Chris Walker rolünde Ryan Carnes‘ı (Desperate Housewives, Dr. Who) izleyeceğiz. Isabella Rossellini ise deneysel bir zihin kontrolü programının başındaki hain Lithia rolü ile konuk oyuncu olacak. Cameron Goodman, Chris Walker’ın aşkı Renny rölünü, Sandrine Holt (24, The L Word) da Kızılmaske’nin güvenilir danışmanı Guran’ı canlandıracak.Dizinin konusu ise şöyle :Hukuk öğrencisi ve parkur koşucusu Chris, evlat edinildiğini ve asıl babasının The Phantom (Kızılmaske/Fantom) isimli suçla savaşan bir maskeli olduğunu öğrenerek şok geçirir. Bengal’in ormanlarında savaş sanatları ve dövüş üzerine eğitim almak üzere Fantom takımına katılır. Bir sonraki Fantom olacak ve kötü Singh Kardeşliği’nin suikastçileriyle savaşacaktır.

Yeni Kızılmaske kostüm tasarımı

Yeni Kızılmaske kostüm tasarımı

Dizi için Fantom’un alıştığımız kostümü yeniden tasarlanıp yandaki şekle sokulacağı duyurulduğunda birçok hayran tarafından kabul görmemiş. Yine de dizide alttaki son haliyle göreceğiz kendisini.(Bu arada, dizinin Kanada’da Aralık ayında yayınlandığı rivayeti de mevcut.)

Yeni Kızılmaske kostümü

Yeni Kızılmaske kostümü

Kızılmaske

Kızılmaske

Alttaki fragmana bakılırsa gözlerimiz Fantom’un kostümünün yanında müthiş karizmasını, atı Kahraman’ı ve kurtu Şeytan’ı da arayacak büyük ihtimalle.hostes :- bayım, uçağa köpekle binemezsiniz.kızılmaske :- şeytan köpek değil, kurttur.

Bakalım Nisan’da syfy’da yayınlanacak 4 bölümlük mini dizide, yeni fantom kaç kaplan gücüne erişebilecek.

http://www.youtube.com/watch?v=X74WvxfvyM4