im_angesicht_des_verbrechens_coverKozmopolit bir şehir olan Berlin’de organize çetelerin güç savaşlarının içine giriyoruz!

Toplumsal karmaşıklığın doruk noktasında kadın tacirleri, Rus mafyası ve bu mafyanın elinde oynattığı yozlaşmış polislerle karşılaşıyoruz. Bu ortamda hayattan umudunu kaybetmemiş ve kendine bir çıkış noktası arayan insanların mücadelesine de tanık oluyoruz. Hızlı ve karmaşık anlatım diline sahip bu diziyi gelin yakından tanıyalım.

19411017.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxxFarklı bir ülkede, değişik etnik gruplara bağlı insanlar birbirlerine daha fazla kenetlenmek için  güçlü aile bağları yaratmışlar. Bu bireyler arasında iyi ve kötü de doğal olarak birbirine sıkı sıkıya bağlanmış. Suça bağlı enerji patlamalarının getirdiği ölçüsüz şiddet, hırs ve umut da bu karmaşanın  içine dahil olmuş. Büyük bir şehirde acımasız bir açgözlülüğün içerisinde iki araştırmacı polis de kaçak çete adamı Sokolov’u adalete teslim etme uğraşındadırlar. Diğer yandan Ukrayna’da kırsal kesimden koparılıp, Berlin’de zorla fahişelik yapmaya zorlanan iki kadının hikayelerini izliyoruz. Adalet ve sevgi arayışının iç içe geçtiği hayatlar, kaderin bir cilvesi olarak ortak bir yerde buluşacaklardır.

Dizi, organize çetelerin sokaklarda silah kaçakçılığı, sigara kaçakçılığı ve zorla fuhuş gibi suç öğeleri için savaştığı konuların özgün görünebilmesi amacıyla şiddetin gösteriminden kaçınmamış. Bu yönüyle de Alman medyasının eleştirilerine maruz kalmış.

m-Angesicht-des-Verbrechensim-angesicht-des-verbrechens-css-image-102~_v-original_a845b1

KARAKTERLER

max-riemelt-als-marek-gorsky-100~_v-varxs43_6b3466

Marek Gorsky

Marek, Leton-Yahudi göçmeni bir polistir. Geçmişinde kardeşinin faili meçhul bir cinayete kurban gitmesiyle ağır bir travma geçirmiştir. Kardeşinin katilini bulmak için yıllardan beri araştırmalarını sürdürmektedir. Berlin’de kendi ırkından olan hemen hemen herkes kirli işlerle bir şekilde bağlantılıdır. Kendisi de polis olduğu için toplumu tarafından dışlanmıştır.

marie-baeumer-als-stella-100~_v-varxs43_3bb0c7

Stella

Stella, Marek’in kızkardeşidir. Rus mafyasının liderlerinden olan Mischa da kocasıdır. Kocası ona lüks ve zengin bir hayat sunmuştur. Stella, kocasının yasadışı işlerini de yürüttüğü, Odessa adlı gece kulubünde çalışır. Kendine ait olmayan krallık olarak tanımladığı Odessa’da, her akşam belli bir ritüeli uygulayarak işlerin düzenli ilerlemesini sağlar. İki çocuğu olan Stella, kendi kişiliği ve kocasının kirli işleri arasında kalan, ahlaki ikilem arasında tıkanan bir karakterdir.

ronald-zehrfeld-als-sven-lottner-100~_v-varxs43_259960

Sven Lotner

Sven, Marek’in ortağıdır. Zeki ve mücadeleci bir polis olan Sven’in en büyük hayali organize suçlar birimine yükselmektir.

miel-matievi-als-mischa-100~_v-varxs43_faa9a8

Mischa

Mischa, karısı Stella’nın isteği üzerine uzun zaman şiddetli çatışmalardan uzak kalmış. Yasadışı üretim ve sigara kaçakçılığından hatırı sayılır bir servet yapmış. Mischa, diğer rakipleriyle barış içinde yaşamak istese de sigara pazarını ele geçirmeye çalışan rakipleriyle  acımasız bir savaşa zorlanmaktadır.

alina-levshin-als-jelena-100~_v-varxs43_847010

Jelena

Jelana, arkadaşı Svetlana ile birlikte kadin taciri Ahmet’in tuzağına düşmüştür. Ahmet, Jelana’yı Berlin’de restoranda çalıştıracağını söyleyip, süslü hikayelerle onun aklını çeler. Jelana’nın Ukrayna’dan Berlin’e yolculuğu başlamış olur.

Babannesinin ”Aşık olacağın adamı suda göreceksin.” kehaneti de gerçekleşmek üzeredir. Jelana, Ukrayna’da yoğun bir bitki örtüsü içindeki bir ormandaki gölde yüzerken suda siluetini gördüğü erkek Marek’tir. Berlin’de onunla karşılaşmaları ile Jelana’nın masalı başlar.

katharina-nesytowa-als-swetlana-100~_v-varxs43_a91a1b

Svetlana

Svetlana aslında Berlin’de ne ile karşılaşacağını biliyordu. Kendisini  hayat kadınlığına zorlayacaklarını tahmin edip, sözde restaurant işini kabul etmişti. Burada saf olan arkadaşı Jelana idi. Svetlana, büyük bir metropol olan Berlin’de zengin yaşamın kapılarını zorlamaya çalışır.

b640x600

Im Angesicht des Verbrechens, 10 bölümlük mini dizi olarak planlandı. Dizi  2010 yılında  Alman Arte kanalında yayınlandı.

Diziyi Almanların dünyaca ünlü yönetmeni Dominik Graf yönetti.

Çekimler sırasında yapım şirketinin iflas etmesiyle, prodüksiyonu ARD yapım şirketi üstlendi.

Dizi 10 milyon Euro’ya maloldu.

im angesicht des verbrechens 8

Klişe Amerikan polisiye dizilerinden sıkıldınız ve farklı arayışlar içinde iseniz bu dizi tam size göre. Gerçekçi kurgu, Ronald Zehrfeld  ve Max Riemelt gibi tanınmış Alman oyuncuları bünyesinde bulunduran dizi, bunların dışında özenle seçilmiş bir oyuncu kadrosuna sahip. Almanya’daki göçmen nüfusun yaşam standartlarına gerçekçi bir bakış atan yaklaşımıyla dizi bizleri de yakından ilgilendiriyor. İzlemek isteyenlere iyi seyirler…

im-angesicht-des-verbrechens-3828974b640x600

FRAGMAN

 

https://www.youtube.com/watch?v=4fcGaKWyrIY