Sunny Wallpaper

Ekranlarda 10 sezonu devirmiş ve 11. sezonuna geçtiğimiz günlerde başlayan sıcacık bir komedinin tanıtımıyla sizlerleyim; It’s Always Sunny in Philadelphia. 4 Ağustos 2005’te FX kanalında 7 bölümlük ilk sezonuna başladı ve tam 9 sezon burada yayınlanmaya devam etti. 10. sezonla beraber kardeş kanal FXX‘e transfer oldu ve yayın hayatına orada devam etmekte. Gelin dizimizi biraz daha yakından tanıyalım.

Sunny1

Güney Philadelphia‘da, Paddy’s isimli İrlanda barındayız. Kahramanlarımız bu barın sahibi, sorumsuz, ahlaki değerleri yerinde olmayan ve yaşlarına uygun davranışlarda bulunmayan beş kafadar. Kendilerine The Gang (Çete) diyen bu kafadarlar en basit olayları bile çok fazla abartabilen, son derece bencil, açgözlü, sahtekar, iki yüzlü, yanındakini bir anda satabilen ahlaksız kişiler. İşte komedi de buradan çıkıyor. Her bölüm ayrı ayrı olaylar üzerinden başlarından geçenleri izliyoruz. Her ne kadar barın sahipleri de olsalar bölümler çoğunlukla barın dışında gelişiyor ve çok geniş bir mekan çeşitliliği var.

Sunny2

Dizi, başrol oyuncuları olan Rob McElhenney, Glenn Howerton ve Charlie Day tarafından yaratıldı. Ayrıca senaryo da yine bu ekip tarafından yazılmakta. Oyuncu kadrosundan Charlie Day ile Mary Elizabeth Ellis ve Rob McElhenney ile Kaitlin Olson evliler. Belki de bu ilginç ayrıntı sayesinde dizi tam bir aile havası içinde ve samimi geçiyor. Ayrıca izlerken dikkat ederseniz birileri konuşmak için diğerinin konuşmasının bitmesini beklemeyip bir anda atlayabiliyor, hatta hep beraber toplu halde konuşabiliyorlar. Bu da diziyi izliyor olmaktan ziyade sanki o ortamdaymışsınız hissi yaratıyor.

Sunny3

KARAKTERLER:

Charlie

Charlie Kelly:

Barın ortaklarından biri. Mac ve Dennis ile bu barı açtıklarında tek bir amaçları vardır: Kızlarla yatmak. Ne kadar başarılı olacaklar orasını izleyip öğrenelim. Bencil, okuma-yazma bilmeyen, öfke kontrolü bulunmayan ve çok çabuk gaza gelen biri. Eğer konuşmasında bir şeye vurgu yapmak istiyorsa bağırmaya başlar. Kesinlikle benim favori karakterim. Charlie rolünde Charlie Day‘i izliyoruz.


 

Mac

Mac:

Barın diğer bir ortağı. Biraz cahil gibi dursa da aslında grubun genelde en bilgili üyesi diyebilirim. Bir konuda araştırma yapıp hemen çeteye koşar. Biraz saf, diğer üyeler gibi bencil, sahtekar ve ahlaksız olabiliyor. Kendini kaslı ve atletik yapılı sanmaktadır ama tabii ki de öyle bir şey söz konusu bile değildir. Mac karakterini Rob McElhenney canlandırıyor.


 

Dennis

Dennis Reynolds:

Kendisi son ortak ve aynı zamanda barmen. Deandra‘nın (“Dee”‘) ikizidir. Kendini çok beğenmiş ve kibirlidir. Hatunlara yazma konusunda kendine çok güvenir. Diğer herkes gibi birilerini satma konusunda çok ama çok iyidir. Dennis karakterine Glenn Howerton hayat vermekte.


 

Dee

Deandra “Dee” Reynolds:

Şef garson ve Dennis‘in ikizi. En büyük hayali oyuncu olmaktır ancak oyunculuk yetenekleri pek de iyi sayılmaz. Çetedeki tek hatundur. Ancak hatun olması sizi yanıltmasın. Diğerlerinden çok daha bencil, satıcı ve ahlaksız olabilmekte. Dee olarak karşımıza Kaitlin Olson çıkıyor. Kendisi izlediğim komedi dizileri arasında rol alan en tatlı, sevimli ve komik başrol hatunlardan biri. Ben bayılıyorum, sizin de seveceğinizi düşünüyorum.


 

Frank

Frank Reynolds:

Çeteye çok azıcık geç katılıyor. O katıldıktan sonra dizinin seviyesi çok yukarıya çıkıyor. Dolandırıcı, sahtekar, bencil, ahlaksız ve daha birçok kötü özelliği bünyesinde barındırıyor. Ayrıca son derece komik. Aynı zamanda Dennis ve Dee’nin babası. (2. sezon 10. bölüm ispiyon) Sonradan Dee ve Dennis’in Frank’in öz çocukları olmadığını öğreniyoruz. Frank karakteriyle karşımıza usta oyuncu Danny DeVito çıkıyor.


Ayrıca Garson Kız (The Waitress) rolünde Mary Elizabeth Ellis, çetenin baş belası McPoyle kardeşlerden Liam rolünde Jimmi Simpson ve Ryan rolünde Nate Mooney karşımıza çıkıyor.

Tam kadro için buraya bakabilirsiniz.

Sunny4

ÖDÜLLER VE ADAYLIKLAR:

Kazanılan:

  • 2011 Satellite Ödülleri – En İyi Komedi veya Müzikal Dizi

Adaylıklar:

  • 2008 Satellite Ödülleri – En İyi Dizi (Komedi/Müzikal)
  • 2008 Satellite Ödülleri – En İyi Aktör (Komedi/Müzikal) “Danny DeVito”
  • 2011 Satellite Ödülleri – En İyi Aktör (Komedi/Müzikal) “Charlie Day”
  • 2012 People’s Choice Ödülleri – Favori Kablolu Dizisi (Komedi)
  • 2013 People’s Choice Ödülleri – Favori Kablolu Dizisi (Komedi)
  • 2011 Critics Choice Televizyon Ödülleri – En İyi Aktör (Komedi) “Charlie Day”

Sunny5

SON SÖZ:

Daha önceden bu dizinin şöyle bir tanıtımı vardı. Birazcık daha detaylı olarak tanıtım yazmak istedim. Biraz yavaş başlayıp sonradan vites arttıran oldukça samimi bir komedi dizisi izlemek istiyorsanız sizleri It’s Always Sunny in Philadelphia dizisini izlemeye davet ediyorum. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler dilerim :)

Tanıtım Fragmanı:

Sunny Ending