Jack O’Connell ve Colin Farrell’ın başrolünde olduğu, Ian McGuire’ın 2016 yılında yayınlanan aynı adlı kitabından televizyon uyarlanan 5 bölümlük BBC Two dizisi The North Water, AMC+’ta 15 Temmuz’dan itibaren yayınlanmaya başlanıyor. BBC ise bu sonbaharda diziyi yayınlayacak.

Jack O’Connell, Stephen Graham

Bir gemi, gemide bir katille yelken açıyor…

Yıl 1859. Bir adam, Kuzey Kutup Dairesi’ne gidecek balina avcılığı yapan geminin mürettebatı olarak gemiye biner. İtibarı paramparça olunca İngiliz ordusundaki görevini bırakan Patrick Sumner (Jack O’Connell), bu seyahate geminin cerrahı pozisyonda katılmaktan başka bir seçeneğe sahip değildir. Sumner gemide, ahlaksızlığı, dünyasının sertliğine uyacak şekilde şekillendirilmiş, acımasız bir katil olan zıpkıncı Henry Drax (Colin Farrell) ile tanışır. Yolculuğun ilerleyen aşamalarında vahşice öldürülen bir kamarotun bulunması sonrası Sumner, kendini harekete geçmeye zorunlu hisseder. Geçmişinin dehşetinden kaçmayı uman Sumner, kendini katil bir psikopatla kötü bir yolculukta bulur. Kefaret arayışı içinde, hikayesi Kuzey Kutbu’nun çorak topraklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadeleye dönüşür.

Colin Farrell

Tom Courtenay (The Aeronauts), Peter Mullan (Top of the Lake), Sam Spruell (Outlaw King), Roland Møller (Atomic Blonde), Philip Hill-Pearson (The Bay) ve Kieran Urquhart (Vera) dizide rol alan diğer isimler.

2015 yılında en iyi kadın oyuncu dalında Oscar adaylığı kazanan 45 Years filmini yazan ve yöneten Andrew Haigh, kitabı senaryoya uyarladı ve dizinin yönetmenliğini üstlendi.

See-Saw Films (Top of the LakeThe King’s SpeechShame, Mr HolmesLion), dizinin yapımcı firması.

.