Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto, Apple TV+’ın popüler podcast’ten uyarlayacağı WeCrashed adlı dizi ile ekranlara geri dönebilir. Dizide rol alması için görüşmeler yapılıyor ama anlaşmanın olup olmayacağı konusu şimdilik belli değil. Crazy Stupid Love ve This Is Us’ın yönetmenleri Glenn Ficarra ve John Requa, projenin başındaki isimler.

Lee Eisenberg ve Drew Crevello, senaryoyu yazacak ve yönetici yapımcılığını üstlenecekler.

Popüler podcast Business Wars’tan David Brown tarafından sunulan WeCrashed, WeWork’ün yükselişi ve düşüşünü konu alan 6 bölümlük bir podcast serisidir. WeWork’ün kurucuları tarih yazmanın eşiğinde olduklarını düşünüyorlardı. Şirketin değeri 47 milyar dolardı, büyük bir halka arz için hazırdı ve karizmatik CEO’su Adam Neumann dünyayı değiştireceğini düşünüyordu. Adam’ın WeWork için dünyanın en bilgili yatırımcılarından bazılarına sattığı peygamber benzeri bir vizyonu vardı, ancak onun vizyonu ile şirketin gerçekliğiyle ne kadar örtüşüyordu?

Bu bir umut ve kibir, büyük para ve daha büyük çuvallamanın, insanların “tek boynuzlu atları” kovalamak için gidecekleri yolun hikayesi.

Leto, anlaşma sağladığı takdirde Adam Neumann’ı canlandıracak ve 1994-1995 yılları arasında 16 bölüm yayınlanan ABC dizisi My So Called Life‘dan sonra yeniden bir televizyon dizisinde yer alacak.

Leto, şu sıralarda Garth Davis’in yönetmenliğini yapacağı Tron: Legacy’nin devam filmi de dahil olmak üzere bir dizi proje üzerinde çalışıyor. Ridley Scott’ın yöneteceği Gucci filminde, Denzel Washington ve Rami Malek ile birlikte Warner Bros’un gerilim filmi The Little Things’de ve Spider-Man uzantısı Morbius’da yer alacak.

Kaynak

WeWork Nedir?

Adam Neumann ve Miguel McKelvey tarafından 2010 yılında kurulan WeWork, şirketlere ortak çalışma ve ofis ortamı sağlayan bir girişimdir. WeWork’ün amacı, çeşitli ülkelerde kiraladıkları şirket binalarında kullanışlı ofisler tasarlayarak bunları müşteri ile buluşturmaktır. Geçtiğimiz yıla kadar milyon dolar yatırım alan bu girişimin en büyük yatırımcılarından biri ise ‘‘Softbank Vision Fund’’. Projenin amacı her ne kadar ortak çalışma alanı tasarlamak olsa da bununla sınırlı kalmak istemediklerini ve yeni girişimlerde bulunacaklarının haberini kurucu ortak Adam Neumann vermişti. 2019’da ‘’The We Company’’ olarak adını değiştiren şirket, bünyesinde WeWork dışında; WeLive, WeGrow, WeBank, WeSleep ve henüz hazırlık aşamasında olan WeSail gibi projelerinde de yer aldı. Son olarak 2019 Eylül ayında halka arza hazırlandığı bilinen The We Company, adının karıştığı skandallar sebebiyle hisselerinde düşüş yaşamıştı ve halka arzı yıl sonuna ertelemişti.

The We Company’nin Karıştığı Skandallar

İlk olarak çıkan skandallardan biri, geçtiğimiz yıl Adam Neumann’ın şahsen aldığı şirketleri tekrardan kendi şirketine kiralaması olmuştu. WeWork’ün yaptığı iş, çeşitli bölgelerdeki şirket binalarını kiralayıp tasarlayarak tekrardan kiraya vermekti. Neumann yaptığı iş ile şirket gelirini şahsına kullanarak kişisel çıkar elde ediyordu. Ayrıca, şirket kurucularının her ikisinin de kişisel harcamalarını şirket olarak gösterdiği de bilinmekteydi.

Kaynak