Oscar ödüllü oyuncu Jared Leto’nun Apple TV+’ın WeCrashed adlı mini dizisi ile ekranlara geri dönebileceği ile ilgili haberi geçtiğimiz ay paylaşmıştık. Bugün gelen haberle birlikte Jared Leto’nun ismi resmileşti. Yanına bir diğer Oscar ödüllü oyuncu Anne Hathaway geldi.

Dizi, David Brown tarafından sunulan “WeCrashed: The Rise and Fall of WeWork” adlı 6 bölümlük popüler podcast serisinden uyarlanacak. Dizi, WeWork’ün yükselişini ve düşüşünü anlatacak.

WeWork’ün kurucuları tarih yazmanın eşiğinde olduklarını düşünüyorlardı. Şirketin değeri 47 milyar dolardı, büyük bir halka arz için hazırdı ve karizmatik CEO’su Adam Neumann dünyayı değiştireceğini düşünüyordu. Adam’ın WeWork için dünyanın en bilgili yatırımcılarından bazılarına sattığı peygamber benzeri bir vizyonu vardı, ancak onun vizyonu ile şirketin gerçekliğiyle ne kadar örtüşüyordu? Bu bir umut ve kibir, büyük para ve daha büyük çuvallamanın, insanların “tek boynuzlu atları” kovalamak için gidecekleri yolun hikayesi.

Jared Leto, Adam Neumann’ı canlandıracak ve 1994-1995 yılları arasında 16 bölüm yayınlanan ABC dizisi My So Called Life‘dan sonra yeniden bir televizyon dizisinde yer alacak.

Lee Eisenberg ve Drew Crevello, dizinin yaratıcıları, yazarları ve yönetici yapımcıları. Crazy Stupid Love ve This Is Us’ın yönetmenleri Glenn Ficarra ve John Requa, dizinin yönetici yapımcıları.

Leto ve Hathaway, başrol dışında yönetici yapımcı olarak da projede yer alacaklar.

WeWork nedir diyenler buraya tıklasın.

Kaynak