Oscarlı oyuncular Natalie Portman ve Lupita Nyong’o, Laura Lippmann‘ın 2019’da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak Apple TV+ mini dizisi Lady in the Lake’in başrolüne geldiler.

Apple, Portman’ın ilk düzenli TV rolü olan projeye doğrudan dizi siparişi verdi.

Dizi 1960’larda Baltimore’da geçiyor.

Cleo Sherwood 8 ay önce ortadan kayboldu. Ailesi ve geride bıraktığı 2 oğlu dışında, kimse fark etmemiş gibi görünüyor. Nedenini anlamak zor değil: Yıl 1964 ve ne polis, ne halk ne de gazeteler siyah kadınların kaybolmasını pek umursamıyor.

Madeline “Maddie” Schwartz, geçen yıl mutlu, hatta şımartılmış bir ev hanımıydı. Bu yıl, neredeyse yirmi yıllık evliliğinden kurtulmuş, tutkulu ve anlamlı bir hayat yaşamak için gençlik hırslarını yerine getirmeye kararlı. Kendi sırlarından yararlanarak, Baltimore polisinin öldürülen bir kızı bulmasına yardım eder ve bu yardım, şehrin öğleden sonra gazetesi Star’da bir işe götürür. İlk işinde asistan olarak çalışan Maddie bir şey istiyor: adını duyurma fırsatı. Druid Hill Park’taki çeşmeden çıkarılmış kimliği belirsiz bir cesedin olduğunu duyduğunda, Maddie sonunda adını yazdıracak bir hikayeyi ortaya çıkarmak üzere olduğunu düşünür. Hayal edemediği şey, kimsenin anlatmasını istemediği bir hikayenin peşinden koşarak ne kadar sorun yaratacağıdır.

Endeavor Content, Crazyrose ve Bad Wolf America ile birlikte dizinin yapımcılığını üstleniyor. Alma Har’el (Honey Boy) ve Dre Ryan (The Man in the High Castle, Colony), dizinin yazarlığını üstlenecekler. Har’el, ayrıca dizinin yönetmeni olarak görev alacak.

Lupita Nyong’o ve Natalie Portman dizinin yönetici yapımcıları.

Har’el ve yapımcı ortağı Christopher Leggett’in yapım şirketleri Zusa aracılığıyla; Portman’ın yapım ortağı Sophie Mas; Xrazyrose’dan Jean-Marc Vallée ve Nathan Ross; Bad Wolf America’dan Julie Gardner; ve kitabın yazarı Laura Lippmann, dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak