Jason Clarke (Catherine the Great), HBO’nun pilot bölümüne onay verdiği Showtime’da, Los Angeles Lakers efsanesi Jerry West’i canlandıracak. Jerry West, 1960’da LA Lakers takımına katılan, 1974’te basketboldan emekli olana kadar toplamda 14 kez All-Star’a seçilen, 1976’da baş antrenör olup bu görevi 3 yıl sürdüren, 1982’de genel menajer olan, 1996’da NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi 50 oyuncusu arasında gösterilen bir basketbol efsanesi. NBA’in o ünlü logosu West’ten ilham alınarak yapılmıştır.

Oscarlı Adam McKay’in pilot bölümünü yöneteceği Showtime, 1980’lerin en saygın ve baskın hanedanlarından biri olan Los Angeles Lakers takımının profesyonel ve kişisel yaşamlarına odaklanacak.

Showtime, Jeff Pearlman’ın “Showtime: Magic, Kareem, Riley, and the Los Angeles Lakers Dynasty of the 1980s” adlı kurgusal olmayan kitabına dayanan gerçek bir hikaye. West’in dışında, 80’lerdeki “Showtime” basketbolunu mükemmelleştiren isimlerden Magic Johnson, Kareem Abdul-Jabbar, James Worthy, koç Pat Riley, takımın sahibi Dr. Jerry Buss, ana karakterler olacak.

Max Borenstein, dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı. Jim Hecht, ortak yazar ve Jason Shuman ile birlikte yönetici yapımcı olarak görev alacaklar.

Adam McKay’in yeni yapım şirketi diziyi yapacak. Eylül ayında dizinin pilot bölümünün çekimlerine başlanacak.

Kaynak