Jeff Daniels, Hulu mini dizisi The Looming Tower’da FBI terörle mücadele şefi John O’Neill’ı canlandırdıktan sonra, yine bir mini dizi ile daha FBI’ya geri dönüyor. Daniels, CBS Studios yapımı 4 bölümlük uyarlama dizide eski FBI direktörü James Comey’i canlandıracak.

Mini dizi James Comey’in 2018’de çıkan çok satan anı kitabı A Higher Loyalty: Truth, Lies and Leadership’ten uyarlanacak.

Comey’in 2013-2017 yılları arasında FBI direktörü olduğu zamanları anlatan kitap, kendisinin 2016 seçimlerindeki rolünü, seçimlere az kala hem Demokratların adayı Hillary Clinton’ın Dışişleri bakanlığı zamanlarında sızdırılan elektronik postaları ile ilgili soruşturmayı, hem de Rusya’nın Amerikan seçimlerine müdahalesiyle ilgili yürütülen soruşturmayı ve 2017’nin Mayıs ayında Trump tarafından kovulması ile ilgili olayları anlatıyor.

4 bölümlük mini dizide Amerikan Başkanı Trump’ı İrlandalı aktör Brendan Gleeson canlandıracak.

Ayrıca Michael Kelly (House of Cards) ve Jennifer Ehle (The Looming Tower), dizide rol alacak diğer oyuncular. Kelly, FBI direktör yardımcısı Andrew McCabe’i; Ehle, James Comey’in eşi Patrice Comey’i canlandıracak.

Oscar adayı senaryo yazarı Billy Ray (Captain Phillips, Shattered Glass), kitabı senaryolaştırıp, adı şimdilik belli olmayan dizinin yönetmenliğini yapacak. Alex Kurtzman, Shane Salerno ve Heather Kadin, dizinin yapımcıları olacaklar.

Kasım ayında dizinin yapımına başlanacak. Dizinin CBS All Access, Showtime, ya da her ikisine gitme ihtimali var.

Kaynak