Jessica Chastain, Spectrum, Paramount ve ViacomCBS ortak yapımı George & Tammy adlı limitli dizide country müzik efsanesi Tammy Wynette’i canlandıracak.

‘George & Tammy’ ilk kez Spectrum’da yayınlanacak. 9 ay sonra Paramount Network’te ve henüz adı belli olmayan ViacomCBS’in yeni dijital servisinde yeniden yayınlanacak.

İlk olarak birkaç yıl önce Fox Searchlight’ın uzun metrajlı film olarak geliştirdiği drama, karmaşık ilişkileri tüm zamanların en ikonik şarkılarına ilham veren country müzik çifti Tammy Wynette ve George Jones’un hikayesini anlatacak. Wynette, George Jones ile 1969-1975 yılları arasında altı yıl evli kalmıştı.

Dizi, Tammy Wynette ve George Jones’un kızı Georgette Jones tarafından yazılan The Three of Us: Growing Up with Tammy and George adlı kitaba dayanacak.

Orijinal uzun metrajlı filmin yazarı Abe Sylvia (Dead to Me) dizinin yaratıcısı. Ayrıca Andrew Lazar (American Sniper), Josh Brolin (filmde Jones’u canlandıracaktı) ve Jessica Chastain ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlendi.

Spectrum Originals, ViacomCBS Entertainment & Youth Studios, 101 Studios, Mad Chance, Josh Brolin Productions ve Freckle Films, dizinin yapım şirketleri.

Country Müziğin First Lady’si olarak anılan Wynette’in en başarılı şarkısı olan “Stand by Your Man”, bir kadın sanatçının en ikonik ve en çok satan country single’larından biridir. County müzik listesinde 20 şarkısı 1 numaraya ulaşarak, müzikteki en etkili kadınlardan biri olarak yerini sağlamlaştırdı. 1969’da country süper starı Jones ile olan çalkantılı evliliği, “We’re Gonna Hold On,” “Golden Ring” ve “Near You” gibi şarkılara ilham verdi.

Kaynak