Gone Girl ile 2015 yılında Oscar adaylığı kazanan ünlü İngiliz oyuncu Rosamund Pike, Cristina Alger’ın bu senenin Temmuz ayında yayınlanan kitabı The Banker’s Wife’ın televizyon uyarlamasının başrol oyuncusu oldu. Pike, aynı zamanda bu uluslararası finansal gerilim dizisinin yönetici yapımcılığını da üstlenecek.

Federation Entertainment (Marseille) ve Sherry Marsh (Pose), projenin yapımcıları. Meredith Stiehm (Homeland, Cold Case, The Bridge), dizinin yazarı/yaratıcısı olurken, Lesli Linka Glatter (Homeland), dizinin yönetmenliğini üstlenecek.

The Banker’s Wife, Cenevre’den, Paris, Londra ve New York’a global finans dünyasında geçecek bir gerilim dizisi.

Matthew Werner, Swiss United isimli güçlü bir offshore bankasında çalışmaktadır. Annabel (Rosamund Pike), kocası Matthew’un işi için Cenevre’ye taşınmış olan bir sanatçıdır. Cenevre’de oldukça rahat bir hayatları vardır. Yine de Matthew sürekli çalışması, Annabel’i zaman zaman yalnız hissettirir.

Kasım ayında, sabahın erken saatlerinde, Matthew, bir kadın müşterisi ve Matthew’un Annabel’e bugüne kadar adından hiç bahsetmediği bir meslektaşı ile birlikte özel uçakla uçarlarken fırtınaya yakalanırlar. Kısa bir süre sonra uçak radardan kaybolur ve uçağın enkazı Alplerde ortaya çıkar. Kimse kurtulamamıştır.

Dul kalan Annabel, bir süre sonra Matthew’a ait şifrelenmiş bir dizüstü bilgisayar bulur. Annabel, bir takım karanlık müşteri listesi de dahil olmak üzere, kocasının kendisinden sakladığı sırlarla boğuşmaya başlar. Umutsuzca cevaplar ararken, kocasının ölümünün bir kaza olmadığını ve güçlü bir takım düşmanları olduğunu keşfeder.

Bu sırada New York’ta, hırslı sosyete muhabiri Marina Tourneau, nihayet çok istediği zirveye ulaşmıştır. Babası Amerikan başkanlığı için yarışan eski donanma askeri Grant Ellis ile nişanlandığı için mesleğini bırakmayı planlamaktadır. Artık güçlü aileler hakkında yazmayı bırakıp, en sonunda onların bir parçası olabilecektir. Fakat, akıl hocasının ölümü sonrası bir hikaye daha yazmayı kabul eder. Uçak kazası ve Swiss United üzerine araştırma yaparken, finans dünyasın en güçlü adamlarının bazılarını etkileyen bilgileri açığa çıkarır. Bu isimlerden bazıları kendisine çok yakın isimlerdir. Araştırma yaparken Marina’nın Annabel ile yolları kesişir. Marina’nın bu hikayesi, Annabel’in üzücü arayışının bir cevabı olabilir; tabii Marina, bu hikayeyi yayınlamayı seçerse.

Dizinin yayınlanacağı kanal ve bölüm sayısı gibi şimdilik belli değil.

Kaynak