Altın Küre ödüllü ünlü aktör Jim Carrey de uzun yılların ardından dizi çekmek için televizyona gelen oyuncular kervanına katıldı.

Showtime kanalı Kidding isimli yeni bir komediye onay verdiğini duyurdu. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak, yürütücülüğünü ise aktörün Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde birlikte çalıştığı Oscar ödüllü senarist-yönetmen Michel Gondry üstlenecek.

Yarım saatlik dizide Carrey çocuklara yönelik yaptığı programlar sayesinde ikon haline gelen Jeff isimli birisini canlandıracak. Kendine büyük, sevilen ve zengin bir marka kuran karakterin aile hayatında çatlaklar artmaya başlayınca krizi atlatabilmesi için masalların ve kuklaların kendisine bu sefer yardım edemeyeceğini fark edecek.

Kanalın ikinci sezon onayı alan komedisi I’m Dying Up Here’da yapımcılık yapan Carrey’in kariyerindeki son dizi başrolü 1984’de yayınlanan ve 13 bölüm süren The Duck Factory isimli bir dizi. 90’ların başında In Living Color isimli bir skeç komedisinde de yer alan oyuncu, son olarak 2012’de 30 Rock’ın altıncı sezonuna konuk olmasıyla bir dizide yer almıştı.

Kaynak