Luther’ın yaratıcısı Neil Cross‘ın BBC One’da yayınlanacak olan Hard Sun isimli 6 bölümlük kıyamet öncesi suç dramasının başrolüne Jim Sturgess (Close to the EnemyFeed the Beast) ve Agyness Deyn (Sunset Song) geldi.

Sturgess ve Deyn, her gün biraz daha tahribata uğrayıp sona yaklaşan dünyada, kanunları uygulayarak sevdiklerini korumaya çalışan, birbirleriyle hem ortak hem düşman olan iki polis dedektifi, Robert Hicks ve Elaine Renko karakterlerine hayat verecekler.

Robert Hicks, bir aile adamı. Kendisini işine adasa da kirli bir polistir. Elaine Renko ise zor ve ruhen hasarlı bir insan ama Hicks’in aksine son derece dürüst bir polistir. Sosyal ve ahlaki yelpazenin farklı uçlarında duran bu iki dedektif, birbirlerine güvenmiyorlar ve bunun için geçerli sebepleri de var. Ancak yavaş yavaş dünyanın sonuna yaklaşırken, bu iki dedektif hayatta kalabilmek için birbirleriyle bir şekilde çalışmaya mecburdurlar.

Brian Kirk (Game of Thrones, Great Expectations), dizinin yönetmenliğini, Hugh Warren (Thirteen, Call the Midwife), yapımcılığını üstleniyor. Dizinin çekimlerine bu ay Londra’da başlanacak ve 2017’nin son aylarına doğru BBC One’dan yayınlanacak.

Dizinin yardımcı yapımcısı olan Hulu, altı bölümlük mini dizinin Amerikan yayın haklarına sahip.

Kaynak