Mükemmel hayatı bazı büyük sırları saklayan bir ev hanımını takip eden 6 bölümlük Angela Black isimli dizinin başrolüne Downton Abbey ve Liars gibi dizilerden yakından tanıdığımız İngiliz oyuncu Joanne Froggatt geldi. Dizi, ITV ve Sperctrum’da yayınlanacak.

Bu Hitchcockvari psikolojik gerilim dizisinde Michiel Huisman, Angela’nın kocası Olivier’ı, Samuel Adewunmi, “esrarengiz bir yabancı” olan Ed’i canlandıracak.

Angela Black’in hayatı cennet gibi görünüyor: Londra banliyösünde sevimli bir ev, gönüllü olarak çalıştığı bir iş, iki harika oğul ve karizmatik, çalışkan bir koca olan Olivier. Ancak, bu büyülü gibi görünen evliliğin altında, Angela aynı zamanda bir aile içi şiddet kurbanıdır.

Kaçamayacağı bir ilişkide hapsolmuş olan Angela’ya, Olivier’ın en karanlık sırlarını açığa çıkaran özel bir araştırmacı olan Ed (Samuel Adewunmi) birden bire yaklaşır. Kocası hakkında bazı korkunç gerçeklerle karşılaşan Angela, şaşkınlıktan sersemlemiş bir halde kalır. Ed’e gerçekten güvenebilir mi?  Hayatını geride bırakıp, Oliver’dan gerçekten kurtulabilir mi? Angela’nın hayatı, çocukların okul koşusundan ve gönüllü çalışmalardan, özel dedektiflere ve gömülmüş sırlara geçer; hayatının büyük bir bölümünde onu bastıran ve ona eziyet eden adama karşı savaşmak için değer verdiği her şeyi riske atar.

Fleabag’in yapımcılarından, The Missing, The Widow, Rellik, Baptiste, Liar gibi dizilerin yazar ve yapımcılarından Harry Williams ve Jack Williams, projenin başındaki isimler. İkilinin yapım şirketi  Two Brothers Pictures, dizinin yapımcısı olacak.

Craig Viveiros (The War of the Worlds), dizinin yönetmeni.

Joanne Froggatt, “Two Brothers Pictures ile yeniden çalışmaktan dolayı onur duyuyorum ve muhteşem Harry ve Jack Williams’ın bu önemli ve güncel hikayesi daha önce okuduğum hiçbir şeye benzemiyor. Angela, karmaşık ve ilgi çekici bir karakter ve umarım izleyiciler, tıpkı benim olduğu gibi, onun sürükleyici ve bazen de kalp kıran yolculuğuna hemen çekilir” demiş.

Dizinin çekimlerine bu ay Londra ve çevresinde başlanacak.

Kaynak