Ya Elfler gerçek ve tehlikeliyse?

Netflix’e Danimarka dizisi The Rain’in yaratıcılarından Elves (Nisser) adlı bir korku dizisi geliyor. Elves, Jannik Tai Mosholt (Rita) ve Christian Potalivo’nun (The Rain) orijinal fikrine dayanan, Stefan Jaworski (Those Who Kill, When the Dust Settles) tarafından yaratılan ve senaryosu yazılan, çoğumuzun aşina olduğu folklor ve mitlere dayanan korku temalı bir dizi olacak.

Ann Eleonora Jørgensen (Forbrydelsen), Rasmus Hammerich (A Horrible Woman), Peder Thomas Pedersen (The Lawyer), Lila Nobel (The Rain) ve Lukas Løkken (The Rain) dizinin başrol oyuncuları.

Noel’de yeniden bağ kurmayı ümit eden 4 kişilik bir aile, Danimarka takımadalarındaki ücra bir adaya seyahate ederler, ancak  ormandaki son derece dindar bir topluluğun üyeleri tarafından kontrol edilen ve bir denge içerisinde yaşadıkları vahşi yaratıklarla, Elfler ile karşılaşırlar.

Ailedeki kızın bir bebek elf bulup eve getirmesi, kazara dengeyi bozmasına neden olur ve adadaki herkesi bir ölüm kalım savaşına atar.

Miso Film‘in (The Rain, Den Som Draeber), bir projesi olan 6 bölümlük dizinin prodüksiyonu, Kopenhag’ın dışında, Roni Ezra’nın (The New Nurses) yönetmenliğinde, Miso Film’den Elise H. Lund’un yapımcılığında başladı.

Jannik Tai Mosholt ve Christian Potalivo, Miso Film’den Peter Bose ve Jonas Allen ile birlikte dizinin yönetici yapımcıları olarak görev alıyorlar.

Kaynak