Line of Duty dizisinin yapımcısı olan World Productions, İngiliz Channel 4 kanalı için dört bölümlük bir psikolojik gerilim dizisinin yapımına başladı. Dizinin yazarları, Tracey Malone (Rillington Place) ile ilk defa yazarlık yapacak olan BIFA adayı aktris Kate Ashfield (Secrets and Lies).

Dizinin yürütücü yapımcılığını Jake Lushington (Dark AngelThe Bletchley Circle), yönetmenliğini Bruce Goodison (Doctor FosterHome Fires) üstleniyor.

Romola Garai (The Hour), Daniel Mays (Rogue One: A Star Wars StoryThe Great FireLine of Duty), Jack Rowan (Silent WitnessBeowulf: Return to the Shieldlands) ve Lara Peake (Damned), dizinin başrol oyucuları olarak karşımızı çıkacaklar. Richard Coyle (CouplingCovert AffairsCrossbonesThe Fall) ve Elizabeth Counsell (Song for Marion), dizinin yardımcı oyuncuları.

Dizinin konusu: Sam (Jack Rowan), gizli psikopatça arzuları yerine getirme eşiğinde olan bir ergendir. Babasının bir trafik kazasında öldüğünü sanan Sam, koruyucu annesi Jenny (Romola Garai) ile birlikte yaşamaktadır. Jenny, yaşlı insanların tedavisi ve bakımı ile ilgilenen bir hemşiredir. Yerel hastanede çalışan Jenny, cazibeli ve çekici Bill (Daniel Mays) ile tanışır. Bill, karamsar ve aksi kızı Chrissy (Lara Peake) ile kasabaya yeni taşınmış, yaşlı annesi Margaret (Elizabeth Counsell) ile yeniden bağlantı kurmaya çalışan bir adamdır. Okulda tanışan Sam ve Chrissy arasında hızla bir çekim olur. Sam, hayatında ilk defa ilişki kurabileceği birisiyle tanışmış gibi hissetmektedir ama acaba Chrissy, onun bu psikopatça öldürme arzularını anlayıp, paylaşabilecek midir? Bu sırada Jenny, eski sevgilisi, öfkeli ve saldırgan bir adam olan Sam’in babası Peter’ın (Richard Coyle), şartlı tahliye gününün yaklaştığını öğrenir. Jenny, Sam’e babasının hayatta ve hüküm giymiş bir katil olduğu gerçeğini nasıl anlatacağı sıkıntısı ile karşı karşıyadır.

Çekimlerine bu ay Galler’in Cardiff şehrinde başlanan Born to Kill, 2017 yılında yayınlanacak.

Kaynak