Hulu ve Channel 4 ortaklığında This Way Up isimli bir komedi dizisi geliyor. Dead Boss, The Delivery Man ve Hard Sun gibi dizilerden tanıdığımız Aisling Bea, dizinin hem yaratıcısı/senaristi hem de başrol oyuncusu konumunda. Bea’ya yapımcı koltuğunda Sharon Horgan, Clelia Mountford ve Gavin O’Grady eşlik edecek. Yönetmen koltuğunda Alex Winckler oturacak. Catastrophe, Dead Boss ve Free Agents dizilerinden tanıdığımız Sharon Horgan, aynı zamanda dizinin bir diğer başrol oyuncusu olacak.

Oyuncu kadrosunda ayrıca Aasif Mandvi (The Brink, Shut Eye), Tobias Menzies (Outlander, The Terror, Rome), Indira Varma (Rome, Game of Thrones, Paranoid), Chris Geere (You’re the Worst, Ill Behaviour), Sorcha Cusack (Father Brown, A Discovery of Witches), Kadiff Kirwan (Chewing Gum), Ricky Grover (Zapped), Ekow Quartey, Pik-Sen Lim, Todor Jordanov, Jassem Mougari ve Daniela Spataru gibi isimler yer alacak.

Aisling Bea

Sharon Horgan

Aasif Mandvi

Tobias Menzies

Indira Varma

Chris Geere

-Bea, küçük bir sinir krizi geçirdikten sonra hayatını toparlamaya çalışan Aine isimli bir kadına hayat verecek dizide. Aine, yabancılara İngilizce öğreten bir öğretmen.

-Horgan, Aine’nin ablası Shona karakterini canlandıracak. Horgan, sadece kız kardeşi için değil kendi hayat tercihleri konusunda da endişe duyan bir kadın.

-Mandvi, Shona’nın erkek arkadaşı Vish karakteriyle karşımıza çıkacak dizide.

-Menzies, Aine’nin öğrencilerinden birinin babası olan Richard karakterine hayat verecek.

-Varma, Shona’nın iş arkadaşı Charlotte karakterini canlandıracak.

-Geere, Aine’nin eski sevgilisi Freddie rolüyle dizide karşımıza çıkacak.

-Cusack’ı Aine ve Shona’nın annesi rolünde izleyeceğiz.

-Kirwan’ı Aine’nin ev arkadaşı Bradley, Grover’ı Aine’nin arkadaşı Tom, Quartey’yi Aine’nin patronu James rolünde izleyeceğiz. Lim, Jordanov, Maugari ve Spataru ise Aine’nin öğrencileri olarak karşımıza çıkacaklar.

This Way Up‘ın ilk sezonu 6 bölümden oluşacak.

Kaynak