Jodie Turner-Smith (The Last Ship, Nightflyers, Jett), Channel 5’ın 3 bölümlük psikolojik dramasında, Tudor dönemi kraliçesi Anne Boleyn’e hayat verecek.

Boleyn, 1533’ten 1536’ya kadar İngiltere Kral VIII.Henry’nin 2. karısı olarak İngiltere Kraliçesiydi. Fırtınalı evlilikleri ve vatana ihanetten infazı, onu İngiliz tarihinin en renkli figürlerinden biri yaptı. Dizi, Boleyn’in hayatının son aylarına feminist bir ışık tutuyor. Tudor İngiltere’sinin ataerkil toplumuyla mücadelesini, kızı Elizabeth için bir gelecek sağlama arzusunu ve Henry’ye bir erkek varis verememesinin acımasız gerçekliğini anlatacak.

Amanda Burton (“White House Farm”), Paapa Essiedu (“I May Destroy You”), Thalissa Teixeira (“Trigonometry”), Barry Ward (“Des”) ve Jamael Westman (“Animals”), dizinin kadrosunu oluşturan isimler.

Eve Hedderwick Turner, senaryoyu yazacak, Lynsey Miller (“Deadwater Fell”), yönetmenliğini üstlenecek. Dizinin yapımcılığını Sony Pictures Television destekli prodüksiyon şirketi Fable Pictures yapacak.

Kaynak