Mark Millar’ın yazdığı, Frank Quitely‘nin çizdiği, Peter Doherty‘nin renklendirdiği, ilk olarak 2013 yılında Image Comics tarafından yayınlanan çizgi roman serisi Jupiter’s Legacy’nin Netflix’te yayınlanacak dizisinin resmi fragmanı geldi.

Farklı nesillerden Amerikalı süper kahramanları göreceğimiz Jupiter’s Legacy, 1930’lu yıllarda süper güçlerine kavuşan, dünyanın ilk jenerasyon süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor.  Günümüzde artık özel güçlere sahip ve yaşlarına saygı duyulan ihtiyar koruyucular haline geldiler. Neredeyse yüzyıldır insanlığın güvenliğini sağlamalarının ardından dünyanın birinci nesil süper kahramanları, artık miraslarını devralmaları için çocuklarına güvenmektedir. Ancak değerlerini kanıtlamaya istekli olan genç süper kahramanlar, ebeveynlerinin efsanevi itibarlarına yakışır şekilde davranmakta ve kişisel standartlarını buna göre belirlemekte zorlanır. Bu durum, iki nesil arasında gerilime yol açar.

Jupiter’s Legacy, onlarca yılı kapsayarak aile, güç ve sadakatin karmaşık dinamiklerinde geziniyor.

Leslie Bibb, Josh Duhamel, Ben Daniels, Andrew Horton, Elena Kampouris, Mike Wade, Matt Lanter

Jupiter’s Legacy’nin başrollerinde Josh Duhamel, Leslie Bibb, Ben Daniels, Elena Kampouris, Andrew Horton, Mike Wade, Matt Lanter ve Ian Quinlan’ın olduğunu 2019’un Şubat ayında gelen haberle öğrenmiştik.

Josh Duhamel, Union of Justice’ın uzun süredir liderliğini yapan, inanılmaz derecede güçlü Sheldon Sampson’ı, nam-ı diğer The Utopian’ı canlandıracak. Sheldon, süper güçleri Amerika’yı büyüklüğe geri döndürme şansı olarak görüyor ve bu, zamanın ve politikanın değişmesine rağmen hayatının geri kalanında tutunacağı inancı haline geliyor.

Leslie Bibb, Sheldon Sampson’ın 2. karısı Grace Sampson’ı, nam-ı diğer Lady Liberty’i canlandıracak. Kocası ve iki çocuğu ile arasındaki büyüyen çatlaktan endişe duyan, kocasıyla birlikte kötülükle savaşan güçlü bir tanrıçayı canlandıracak.

Elena Kampouris, çiftimizin süper güçlü kızı, profesyonel model Chloe’yi canlandıracak. Başlarda 20’li yaşlarında bir kadın olarak, ailesinin izinden gidip süper kahraman işlerine girmek yerine, sosyetenin renkli siması olarak gece kulüplerine takılıp, uyuşturucu kullanmayı seçiyor. Annesi ile sürekli çatışma içinde.

Andrew Horton, telekinezi ve enerji yansıtması gücüne sahip Brandon Sampson’ı, nam-ı diğer Paragon’ı canlandıracak. O da başlarda gücünü kız kardeşi gibi ünlü olmak ve kendisine hayran kızlarla takılmak için kullanıyor. Babası gücünü başkalarına yardım etmesi için kullanması yönünde zorlasa da, o büyük savaşların geçmişte kaldığını, en iyi kötülerin yıllar önce öldüğünü ve artık savaşmanın havalı olmadığını düşünüyor. Ayrıca büyürken yanında yeterince olmadığını düşündüğü babasına karşı öfkeli.

Ben Daniels, psişik illüzyon yaratabilen, yeğenleri Chloe ve Brandon’a düşkün ama kardeşi Sheldon ile aralarında gergin bir ilişki olan Walter Sampson’ı, nam-ı diğer Brainwave’i canlandıracak.

Matt Lanter, Sheldon’ın en iyi arkadaşı, Union of Justice’ın kurucu üyelerinden George Hutchence’ı, nam-ı diğer Skyfox’ı canlandıracak.

Mike Wade, Union of Justice’ın 6 kurucusundan biri olan, Union’ın kalbi ve ruhu Fitz Small’ı, nam-ı diğer The Flare karakterini canlandıracak. Savaşta yaşadığı kazadan sonra acı verici yaraları sonrası süper kahramanlığı bırakmak zorunda kalmasına rağmen takımın en değerli üyelerinden biri olmaya devam ediyor ve dünyanın giderek artan düşmanca davranışları karşısında onları bir arada tutan tek şey.

Mark Millar, Frank Quitely, Lorenzo Di Bonaventura, Dan McDermott, Steven S. DeKnight, James Middleton ve Sang Kyu Kim dizinin yönetici yapımcıları.