Netflix’in Mark Millar’ın çizgi romanlarını dizi ve film olarak uyarlayacağı ile ilgili haberi 2018’in Temmuz ayında almıştık. Dizi olarak uyarlanacak olan Jupiter’s Legacy, Mark Millar’ın yazdığı Frank Quitely‘nin çizdiği, Peter Doherty‘nin renklendirdiği, ilk olarak 2013 yılında Image Comics tarafından yayınlanan çizgi roman serisidir.

Jupiter’s Legacy, farklı jenerasyonlardan Amerikalı süper kahramanları göreceğimiz, Büyük Buhran zamanında, 1930’lu yıllarda gizemli bir adaya gittikten sonra süper güçlerine kavuşan dünyanın ilk nesil süper kahramanlarının maceralarını anlatıyor. Günümüzde artık özel güçlere sahip ve yaşlarına saygı duyulan ihtiyar koruyucular haline gelseler de, özel güçlere sahip çocukları, ebeveynlerinin efsanevi ünlerine yetişmekte zorluk çekiyorlar.

İşte bu çizgi roman uyarlaması dizinin ana kadrosu belli oldu.

Leslie Bibb, Josh Duhamel, Ben Daniels, Andrew Horton, Elena Kampouris, Mike Wade, Matt Lanter

Josh Duhamel (Transformers), Leslie Bibb (Iron Man), Andrew Horton, Elena Kampouris (Sacred Lies), Ben Daniels (The Exorcist), Mike Wade (For the People) ve Matt Lanter (Timeless), dizinin kadrosunda yer alacak isimler oldu.

Josh Duhamel, Union of Justice’ın uzun süredir liderliğini yapan, inanılmaz derecede güçlü Sheldon Sampson’ı, nam-ı diğer The Utopian’ı canlandıracak. Sheldon, süper güçleri Amerika’yı büyüklüğe geri döndürme şansı olarak görüyor ve bu, zamanın ve politikanın değişmesine rağmen hayatının geri kalanında tutunacağı inancı haline geliyor.

Leslie Bibb, Sheldon Sampson’ın 2. karısı Grace Sampson’ı, nam-ı diğer Lady Liberty’i canlandıracak. Kocası ve iki çocuğu ile arasındaki büyüyen çatlaktan endişe duyan, kocasıyla birlikte kötülükle savaşan güçlü bir tanrıçayı canlandıracak.

Elena Kampouris, çiftimizin süper güçlü kızı, profesyonel model Chloe’yi canlandıracak. Başlarda 20’li yaşlarında bir kadın olarak, ailesinin izinden gidip süper kahraman işlerine girmek yerine, sosyetenin renkli siması olarak gece kulüplerine takılıp, uyuşturucu kullanmayı seçiyor. Annesi ile sürekli çatışma içinde.

Andrew Horton, telekinezi ve enerji yansıtması gücüne sahip Brandon Sampson’ı, nam-ı diğer Paragon’ı canlandıracak. O da başlarda gücünü kız kardeşi gibi ünlü olmak ve kendisine hayran kızlarla takılmak için kullanıyor. Babası gücünü başkalarına yardım etmesi için kullanması yönünde zorlasa da, o büyük savaşların geçmişte kaldığını, en iyi kötülerin yıllar önce öldüğünü ve artık savaşmanın havalı olmadığını düşünüyor. Ayrıca büyürken yanında yeterince olmadığını düşündüğü babasına karşı öfkeli.

Ben Daniels, psişik illüzyon yaratabilen, yeğenleri Chloe ve Brandon’a düşkün ama kardeşi Sheldon ile aralarında gergin bir ilişki olan Walter Sampson’ı, nam-ı diğer Brainwave’i canlandıracak.

Matt Lanter, Sheldon’ın en iyi arkadaşı, Union of Justice’ın kurucu üyelerinden George Hutchence’ı, nam-ı diğer Skyfox’ı canlandıracak.

Mike Wade, Union of Justice’ın 6 kurucusundan biri olan, Union’ın kalbi ve ruhu Fitz Small’ı, nam-ı diğer The Flare karakterini canlandıracak. Savaşta yaşadığı kazadan sonra acı verici yaraları sonrası süper kahramanlığı bırakmak zorunda kalmasına rağmen takımın en değerli üyelerinden biri olmaya devam ediyor ve dünyanın giderek artan düşmanca davranışları karşısında onları bir arada tutan tek şey.

Steven S. DeKnight (Daredevil), dizinin yazarlığını ve ilk bölümün yönetmenliğini üstlenecek. Ayrıca Lorenzo Di Bonaventura (Shooter), Dan McDermott ve Mart Millar ile birlikte dizi sorumlusu ve yönetici yapımcı olarak görev alacak.

Kaynak