Yıllardır birçok kez sinemaya uyarlanmaya çalışılan ama her denemesi başarısızlıkla sonuçlanan Neil Gaiman’ın ünlü çizgi roman serisi The Sandman’in Netflix’e 10 bölümlük dizi olarak uyarlanacağı ile ilgili haberi 2019’un Temmuz ayında almıştık.

2020’nin Eylül ayından beri çekimleri yapılan dizinin oyuncu kadrosu uzun süredir nedense gizli tutuluyordu. Bugün gelen haberle birlikte dizide rol alacak oyuncular ve canlandıracakları karakterler belli oldu.

Tom SturridgeGwendoline ChristieVivienne AcheampongBoyd HolbrookCharles DanceAsim Chaudhry ve Sanjeev Bhaskar, DC çizgi romanlarından uyarlanan karanlık fantastik dizinin başrol oyuncuları oldular.

Tom Sturridge (Dream): Rüyaların Efendisi.

Gwendoline Christie (Lucifer): Cehennemin Hakimi.

Vivienne Acheampong (Lucienne): Baş kütüphaneci ve Dream’in krallığının güvenilir koruyucusu.

Boyd Holbrook (The Corinthian): Dünyanın sahip olduğu her şeyi tatmak isteyen, kaçmış bir kabus.

Charles Dance (Roderick Burgess): Şarlatan, şantajcı ve sihirbaz.

Asim Chaudry (Abil) ve Sanjeev Bhaskar (Kabil): Dream Realm’in sakinleri ve sadık tebaları, ilk kurban ve ilk katil.

The Sandman, 1989-1993 arasında DC Comics’te, 47. sayıdan itibaren 1993-1996 arasında Vertigo’da yayınlanan, toplamda 75 sayıdan oluşan ünlü bir çizgi roman serisidir. Korku, mitoloji, kara mizah ve fantastik öğelere dayanan Sandman’in merkezinde Rüya Tanrısı Morpheus’un ve çok güçlü bir grup olan Ebediler Ailesi’nden kardeşleri, Kader, Ölüm, Yıkım, Umutsuzluk, Delilik ve Arzu’nun hikayesi anlatılıyor. Çağdaş kurgu, tarihî drama ve efsanenin kusursuzca iç içe geçtiği, modern mit ile karanlık fantezinin zengin bir harmanı olan The Sandman, kadim varoluşu boyunca yaptığı kozmik ve insani hataları onaran Rüya Tanrısı Morpheus’tan etkilenen insanların ve yerlerin öyküsünü izleyeceğiz.

Allan Heinberg (Wonder Woman, Grey’s Anatomy), Gaiman ve David S. Goyer (Batman Begins, The Dark Knight, Terminator: Dark Fate, Foundation) ile birlikte dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı.