Yıllardır birçok kez sinemaya uyarlanmaya çalışılan ama her denemesi başarısızlıkla sonuçlanan Neil Gaiman’ın ünlü çizgi roman serisi The Sandman, Netflix’te dizi olarak karşımıza çıkacak. Böylelikle American Gods, Good Omens ve ilk olarak Sandman’in 4. sayısında ortaya çıkan Lucifer’dan sonra bir Neil Gaiman eseri daha televizyona uyarlanmış olacak.

Netflix’in Sandman’in live action dizisi için Warner Bros. Television ile muazzam büyüklükte bir finansal anlaşma yaptığı ve DC Entertainment’ın bugüne kadar yapmış olduğu en pahalı TV dizisi olacağı söyleniyor.

The Sandman, 1989-1993 arasında DC Comics’te, 47. sayıdan itibaren 1993-1996 arasında Vertigo’da yayınlanan, toplamda 75 sayıdan oluşan ünlü bir çizgi roman serisidir. Korku, mitoloji, kara mizah ve fantastik öğelere dayanan Sandman’in merkezinde düşlerin efendisi Morpheus’un ve çok güçlü bir grup olan Ebediler Ailesi’nden kardeşleri, Kader, Ölüm, Yıkım, Umutsuzluk, Delilik ve Arzu’nun hikayesi anlatılıyor.

İlk sezonu 11 bölüm sürecek olan diziyi Allan Heinberg (Wonder Woman, The Catch, Grey’s Anatomy) yazacak ve dizi sorumlusu olacak. Neil Gaiman ve David Goyer, yönetici yapımcılar olacaklar. Gaiman, Heinberg ve Goyer, ilk bölümü birlikte yazacaklar. Warner Bros. Television, dizinin yapımcısı olacak.

Sandman ile ilgili şuradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak