Steve Niles‘ın yazdığı, IDW Publishing‘in 2015 yılında yayınladığı resimli roman October Faction’ın Netflix tarafından uyarlanacağının haberini Eylül ayında almıştık.

Tamara Taylor (Bones) ve J.C. MacKenzie‘nin (Molly’s Game, The Wolf of Wall Street), dizinin başrollerinde yer alacağı ile ilgili haberi ise bugün aldık. Aurora Burghart (Sex Education), Gabriel Darku (Impulse, ReBoot: The Guardian Code), Wendy Crewson (Room, Saving Hope), Megan Follows (Reign) ve Stephen McHattie (Watchmen, Orphan Black), dizinin kadrosunda yer alacak diğer isimler.

Damian Kindler (Sleepy Hollow, Krypton) tarafından uyarlanan ve yaratılan dizinin ilk sezonu 10 bölüm sürecek. Emekli canavar avcısı, sadist bir katil, bir cadı ve bir büyücüden oluşan ailesinin maceralarına izleyeceğiz.

J.C. MacKenzie ve Tamara Taylor, canavar avcısı evli bir çift olan Deloris ve Fred Allen karakterlerini canlandıracaklar. Fred ve Deloris, dünya turundayken Fred’in babasının ölümünden sonra, ergen çocukları Geoff (Gabriel Darku) ve Viv (Aurora Burghart) ile birlikte New York taşrasındaki memleketlerine geri dönerler. Aile kasabayı keşfedip uyum sağlamaya çalışırken, gizli bir organizasyonun üyeleri olduklarını kasabalılardan gizlemeye çalışırlar. Aile bir süre sonra bu ufak kasabanın aslında göründüğü gibi olmadığını keşfeder.

Damien Kindler dışında, resimli romanın yazarı Steve NilesJames Thorpe (Private Eyes, Motive), Ian Somerhalder‘ın yeni dizisi V-Wars‘ın da yapımcıları olan Thomas Walden ve Eric Birnberg, dizinin yönetici yapımcıları olacaklar. George Strayton ve Melissa Blake (Sleepy Hollow, Heroes) yardımcı yönetici yapımcı, John Calvert (X Company, Anne with an E) ve Mohamad El Masri (Here and Now), yapımcılar olarak görev alacaklar.

Kaynak