Sky1, Deborah Harkness’ın çok satan Ruhlar Üçlemesi adlı fantastik serisinin ilk kitabı olan A Discovery of Witches’i televizyona uyarlamaya girişiyor. Dizinin başrollerine Matthew Goode ve Teresa Palmer gibi bir çoğumuzun televizyondan ve sinemadan yakından tanıdığı iki oyuncu geldi.

Türkçe’ye Cadıların Keşfi adıyla çevrilen kitap, Oxford akademik hayatının zemininde yükselen çağdaş bir aşk hikayesini anlatıyor ama bu dünyada cadılar, şeytanlar, vampirler, gizlice insanların arasında çalışmakta ve yaşamaktadır.

Konusu: “Oxford’un Bodleian Kütüphanesi’ndeki kitap raflarının arasında araştırma yapan genç akademisyen Diana Bishop (Teresa Palmer), tesadüfen simyacılıkla ilgili eski bir el yazması bulur. Köklü ve seçkin bir cadı ailesinden gelen Diana’nın yaptığı bu keşif yer altında doğaüstü bir karışıklığa sebep olarak iblis, cadı ve vampirlerin kısa sürede kütüphaneye doluşmasına yol açar. Diana, yüzyıllardır aranan bir hazine keşfetmiştir ve her şeyi yoluna koyabilecek tek kişi de yine kendisidir. Bu zorlu mücadelede en büyük destekçisi ise onu hiç yalnız bırakmayan, her türlü fedakârlığı göze alıp kendi soyunun karşısında duran meslektaşı, vampir Matthew (Matthew Goode) olacaktır.”

Kaynak

Jane Tranter (The Night OfDa Vinci’s DemonsTorchwood) ve Julie Gardner (CucumberBananaUs & ThemDoctor Who), dizinin yapımcılığını üstleniyorlar. Serinin yazarı Deborah Harkness, dizinin bir diğer yapımcısı. Kate Brooke (Mr. Selfridge), kitabı senaryolaştıracak ve aynı zamanda dizinin yürütücü yapımcısı olacak.

Kaynak