Tamara Lawrance (Undercover), Hayley Atwell (Agent Carter) ve Jack Lowden (War & Peace), BBC One’ın kitap uyarlaması dizisi The Long Song’un başrol oyuncuları oldular.

Andrea Levy‘nin 2010 yılında yayınlanan ve aynı yıl Man Booker Ödülü adayı olan, 2011’de Walter Scott Ödülünü kazanan kitabı The Long Song, 3 bölüm olarak televizyona uyarlanıyor. Kitap, Britanya’nın Jamaika’daki sömürge yönetimi sırasındaki utanç verici kölelik tarihine ışık tutuyor.

Dizi, 19. yüzyılda Jamaika’daki köleliğin son günlerinde geçiyor. Dizinin merkezinde kurnaz ve insanı tiksindiren biri olan Caroline Mortimer (Hayley Atwell) ile onun tarafından yönetilen tarlada çalışan genç ve azimli köle July (Tamara Lawrance) bulunmakta.

Robert Goodwin (Jack Lowden) adlı cazibeli yeni bir yöneticinin adaya gelmesi ve tarlaların işleyiş şeklinde köklü değişiklikler yapmaya niyetlenmesi ile Caroline ve July’ın dünyaları bir anda altüst olur.

Lenny Henry (Broadchurch), Doña Croll (EastEnders), Sharon Duncan-Brewster (Rogue One: A Star Wars Story), Ayesha Antoine (Chewing Gum), Arinzé Kene (Crazyhead), Ansu Kabia (Murder On The Orient Express), Jordan Bolger (Peaky Blinders), Joy Richardson (Legends of Tomorrow), Madeleine Mantock (Into the Badlands), Leo Bill (Taboo), dizide rol alacak olan diğer oyuncular.

Mahalia Belo (Requiem), dizinin yönetmenliğini yapacak. Andrea Levy’nin bir diğer kitabı Small Island‘ı 2009 yılında yayınlanan televizyon filmi için senaryolaştırılan Sarah Williams, bu dizinin de senaryonu yazacak.

Kaynak