BBC One’ın seri katil temalı yeni draması Rellik, 11 Eylül’de başlayacak. İlk sezon 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak. The Missing yapımcılarının elinden çıkan dizi, benzerlerinden farklı olarak zaman kurgusuyla oynayacak. Şöyle ki hikaye geriye doğru akacak.

Konusu şu şekilde:

Esrarengiz, kayıtsız ve karizmatik dedektif Gabriel Markham ile ekibi, bir seri katili bulmak için çalışmaktadırlar. Bir ayrıntı, onları bir sanığa götürür. Gabriel, katilin kim olduğunu zaten biliyor oldukları inancı ile son cinayet mahallindeki inkar edilemez kanıtın arasında kalmıştır.

Çevresindekiler, Gabriel’in suçlunun peşindeyken fiziksel ve mental olarak bu kadar kendini hırpalamasının profesyonel yeteneklerine zarar vereceğinden korkmaktadır. Kişisel ilişkileri de işini etkilemektedir. Ekibin diğer üyeleri ise katili yakalamaya çalışırken sergiledikleri korkulu ve riskli iş nedeniyle özel hayatları ile iş hayatları arasındaki çekişmeyle baş etmektedirler. Doğru insanı mı hedef almışlardır?

Gabriel, doğruyu bulmak için umutsuzca ve son gayretiyle son bir girişimde daha bulunacaktır.

Dizinin başrollerinde Richard Dormer (Fortitude, Game of Thrones) ve Jodi Balfour (Bomb Girls, Quarry) var. Kadrodaki diğer isimlerden bazıları şöyle:

Rosalind Eleazar (Harlots), Paterson Joseph (Timeless), Paul Rhys (Victoria, Da Vinci’s Demons), Michael Shaeffer ve Lærke Winther.

Fragman: