Netflix, Archive 81 adlı popüler korku podcast’inden genel hatlarıyla esinlenen orijinal diziye onay verdi.

Mamoudou Athie (The Get Down, Uncorked) ve Dina Shihabi (Altered Carbon), 8 bölümlük korku dizisinin başrol oyuncuları oldular.

Mamoudou Athie, 90’ların başından kalma hasarlı video kasetleri koleksiyonunu restore eden bir arşivci olan Dan Turner’ı canlandıracak. Kendini tehlikeli bir tarikatı araştıran belgesel film yapımcısı Melody Pendras’ın (Shihabi) çalışmalarını restore ederken bulur. Dan, Melody’nin hikayesinin içine çekilirken, onu 25 yıl önce tanıştığı korkunç sondan kurtarabileceğine ikna olur.

Rebecca Sonnenshine, dizinin yazarlığını, yürütücü ve yönetici yapımcılığını üstlenecek.

James Wan ve Michael Clear‘ın yapım şirketi Atomic Monster Productions, dizinin yapım şirketi.

Rebecca Thomas (Stranger Things, Limetown), dizinin yürütücü yapımcısı ve ilk bölüm dahil sezonun yarısını yönetecek.

Paul Harris Boardman (The Exorcism of Emily Rose ) orijinal senaryoyu geliştirdi ve yürütücü yapımcı olarak projede görev alacak.

Archive 81, ilk olarak 2018 yayınlandı ve 3 sezon sürdü. Kendisini korku, şehirler ve bilinçaltı hakkında bir kurgu podcast olarak tanımlıyor. Bu serisinin arkasındaki beyinler Daniel Powell ve Marc Sollinger, dizinin ortak yapımcıları.

Rebecca Sonnenshine, “Archive 81’ın özündeki karanlık, derin duygusal bir romantizmi korurken, doğaüstü korku türüne yeni bir soluk getirmeyi umuyoruz. Yetenekli Mamoudou Athie ve Dina Shihabi, Atomic Monster’dan vizyon sahibi ortaklar ve Rebecca Thomas ile birlikte, Netflix izleyicilerini dehşet verici ve görsel açıdan heyecan verici bir maceraya götürmekten heyecan duyuyorum” demiş.

Kaynak