Daha CNBC-e, başındaki koca dört harfi almamış küçücük bir e’yken, ard arda sitkomlar gösrerirdi. Araya alıncak reklam da olmadığından, izlemesi gerçekten zevkli olurdu. Just Shoot Me! de bunlardan biri. Ben çok sevdiğimi hatırlıyorum bu diziyi ama bugün yayınlasalar hoşuma gider mi bilemiyorum. Yine de bir “dizi” nostalji yapmak isteyenler ya da bir dizi keşfetmek isteyenler için anlatacağım JSM’yi.

Maya Gallo (Laura San Giacomo) idealist bir gazeteci. Ama bir gün işinden olunca, babasının (hiç de haz etmediği) moda dergisinde çalışmak zorunda kalıyor. Tabii ki ofiste birbirinden ilginç çalışanlar var.

Dennis Finch

Dennis Finch

Nina Van Horn

Nina Van Horn

Elliot DiMauro

Elliot DiMauro

Eski manken, bol takıntı sahibi Nina Van Horn (Wendie Malick), geek mi desem freak mi desem bilemediğim sekreter Dennis Finch (David Spade), takıntılı fotoğrafçı Elliot DiMauro (Enrico Colantoni) ve sevecen bir baba olan, ancak Maya ile çalışma prensipleri hiç uyuşmayan babası Jack Gallo (George Segal).

Maya ve babası Jack Gallo

Maya ve babası Jack Gallo

Ofis içi bir komedi olmasına rağmen, espriler daha çok karakterler üzerinden dönüyor. Yani bir “iş hayatı komedisi” değil Just Shoot Me!. Şu an için oldukça klasik olan kameranın önünden koşuşarak geçen, hem çalışan hem birbirilerina laf yetiştiren, espri küpü, hazırcevap insanlar beni çok büyülerdi o yıllarda. Babayı canlandıran George Segal’in çok başarılı olduğunu hatırlıyorum. Zaten kendisi çok deneyimli bir oyuncu. Bir de sinir bozuculuğuyla prim yapan David Spade’in parladığı dizi denilebilir.Dizinin yaratıcısı Steven Levitan da şimdilerde Modern Family dizisinin yaratıcısı olarak karşımıza çıkıyor.

Ünlü konuklardan Brooke Shields

Ünlü konuklardan Brooke Shields

1997-2003 yılları arasında 7 sezon boyunca ekranlarda kalmış olan Just Shoot Me!’nin çok sayıda emmy ve altın küre adaylıkları bulunmakta. Zamanında Seinfeld, Frasier ve Friends ile yarışabilmiş bu dizinin Ali Larter, Rebecca Romijn, Cybill Shepherd, Steve Carell, George Lucas gibi isimlerin de aralarında bulunduğu konuk oyuncuları da epey renkli oluyordu.