The Flight Attendant’daki müşterek başarılarından sonra, Kaley Cuoco’nun yapım şirketi Yes, Norman Productions, Doris Day’in hikayesini anlatacak limitli bir dizi geliştirmek için Berlanti Productions ve Warner Bros. Television ile yeniden güçlerini birleştirecek. Dizi, A.E. Hotchner’ın biyografik kitabı Doris Day: Her Own Story’e dayanacak.

Hotchner, Day ile yaptığı bir dizi röportajdan yola çıkarak 1976’da biyografisini yazdı ve bu Day’in otobiyografisi olarak kabul edildi. Cuoco, ikonik oyuncu, şarkıcı ve hayvan hakları aktivisti Day’i canlandıracak. Dizinin yayınlanacağı yer şimdilik belli değil.

2019’da 97 yaşında ölen Doris Day, şov dünyasına şarkıcı olarak başladı ve 1940’ların sonunda müzikal filmlerde izleyici karşısına çıktı. 50’ler ve 60’larda büyük bir yıldız ve gişe rekortmeni oldu. “Calamity Jane” (1953); onun imza şarkısı olan “Que Sera, Sera‘yı (Whatever Will Be, Will Be) söylediği Alfred Hitchcock filmi The Man Who Knew Too Much (1956); Rock Hudson ve Tony Randall ile birlikte oynadığı “The Pajama Game” (1957) ve “Pillow Talk” (1959), Day’in yeteneklerini gösterdiği ünlü filmleri.

Day’in gerçek hayatına yansıyan “iyi kız” imajı 60’lı yıllarda tersine döndü. Day 4 kez evlendi ve 3. kocasının tüm parasını kaybetmesi ve 1968’de öldüğünde onu borç içinde bırakması nedeniyle, aslında hor gördüğü ama kendisini mali yıkımdan kurtaran TV kariyerine 70’li yıllarda başladı. Day, 1970’lerde bir hayvan hakları savunucusu oldu. Day gibi Cuoco da hayvan hakları savunucusu ve destekçisidir.

Cuoco, Berlanti Productions’dan Greg Berlanti, Sarah Schechter ve David Madden isimsiz Doris Day projesinin yönetici yapımcıları olacaklar. Yes, Norman Productions’dan Suzanne McCormack, Doris Day Vakfı’nın mütevelli heyetinden Bob Bashara dizinin ortak yönetici yapımcıları.

Kaynak