İngiliz Alibi ve Amerikan AMC kanalının, Daniel Cole’un 2017’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak Ragdoll adlı suç dramasına onay verdikleri ile ilgili haberi Şubat ayında almıştık. Yaklaşık 1 ay sonra kadroda yer alacak ilk isim açıklandı.

Katy Keene ve Pretty Little Liars’dan yakından tanıdığımız Lucy Hale, sezonu 6 bölüm sürecek dizinin kadrosuna katılan ilk isim oldu.

“The Wolf” olarak bilinen tartışmalı dedektif Nathan Rose, haklı sebeplerle bir şüpheliye saldırmaktan dolayı askıya alındıktan sonra Londra Polis Teşkilatı’ndaki görevine geri döndü. Hala psikolojik değerlendirme altında olan Rose, büyük bir davaya geri dönmeye oldukça isteklidir. En iyi arkadaşı, eski ortağı ve patronu DI Emily Baxter, onu bir suç mahalline çağırdığında, tam olarak aradığını bulduğunu anlar. Polis, boş bir apartman dairesinde asılı bir ceset bulmuştur. Parçalanmış 6 kurbanın parçalarından oluşan, kukla gibi birbirine dikilen ve Ragdoll olarak bilinen bir ceset. Rose, 6 kurbanı teşhis etmekle görevlendirilir. Ragdoll kurbanlarını tespit etmeye çalışırken “Ragdoll Killer”, 6 yeni kurbanın olduğu bir liste gönderir ve Rose’un adı listenin son sırasında yer almaktadır. Halkın gözü davada ve bu baskı altında polis hem kurbanları koruyup, hem katilin peşine düşecek.

Baxter ve acemi ortağı Lake Edmunds, katil tekrar saldırmadan önce kurbanları neyin birbirine bağladığını bulmaya karar verir. Ancak Rose için ismini listede görmek karanlık bir anıyı ortaya çıkarır ve bu cinayetlerin katalizörünün kendisiyle ve geçmişiyle, herkesin sandığından daha fazla ilgili olmasından korkuyor.

Lucy Hale, birimin yeni üyesi DC Lake Edmunds’a hayat verecek.

Dizinin çekimlerine bu ilkbahar’da Londra’da başlanacak. Bu yıl ilerleyen zamanlarında ekranlarda olması planlanıyor.

Freddy Syborn (“Ms Marvel,” “Bad Education”), dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı. Diğer yönetici yapımcılar arasında BBC Studios’un yatırım yaptığı bağımsız yapım şirketlerinden biri, Killing Eve’in arkasındaki yapım şirketi Sid Gentle Films Ltd‘den Sally Woodward Gentle ve Lee Morris yer alıyor. AMC’den Dan McDermott ve Kristin Jones, Alibi’dan Philippa Collie Cousins dizinin diğer yönetici yapımcıları. Lizzie Rusbridger, yapımcı olarak görev alacak.

BBC Studios dizinin dağıtımını yapacak.

Kaynak