The CW, 4. sezonu hali hazırda devam eden ve 5. sezon onayı da bulunan dizisi Riverdale’in geçtiğimiz sene bir uzantı dizisini yapmaya girişmişti. Katy Keene isimli bu uzantı dizimiz, 6 Şubat tarihinde bizlerle buluştu. Şimdiye kadar 3 bölüm yayınlanan dizinin ilk sezonu 13 bölüm sürecek ve henüz 2. sezon onayı hakkında bir haber yok.

Dizinin senaryosunu Roberto Aguirre-Sacasa ve Michael Grassi kaleme alıyor. Yapımcılığını Berlanti Productions, Warner Bros. Television ve CBS Television Studios üstlendi.

Dizi, Riverdale ile aynı evrende ve New York’ta geçiyor. Başrolünü ilk olarak Riverdale 4. sezon 12. bölümde gördük.

Katy Keene, iyi bir moda tasarımcısı olmak isteyen genç bir kızdır. Modayla annesi vasıtasıyla tanışmıştır ve onun yönlendirmesi üzerine bu alanda ilerlemeye başlamıştır. İşinde kendini çok ileriye taşıyarak annesinin hayalini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu yolda onun en büyük destekçileri çok yakın arkadaşları ve sevgilisi olacaktır.

Katy Keene (Lucy Hale)

Annesini küçük yaşta kaybetmiştir. İyi bir moda tasarımcısı olarak çok iyi yerlere gelerek annesini gururlandırmak istemiştir. Bu konuda önüne çok fazla engel çıkacak olsa da hedefinden ne olursa olsun vazgeçmeyecektir. Eğlenceli, hayata ne olursa olsun pozitif yönlerinden bakmaya çalışan birisidir. KO ile düzenli, güzel bir ilişkileri vardır. Ayrıca (Riverdale 4×12 ispiyonu!) Veronica’nın çocukluk arkadaşıdır. 

Oyuncuyu Pretty Little Liars ve Life Sentence dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Josie McCoy (Ashleigh Murray)

Riverdale’den aşina olduğumuz Josie, müzik konusunda kendisini geliştirmek ve kariyerinde ilerlemek için New York’a taşınır. Bir ortak arkadaş sayesinde Katy ile tanışır ve onunla ev arkadaşı olurlar. New York’a ve yeni arkadaşlarına alışmaya çalışıyordur.


KO Kelly (Zane Holtz)

Katy ile çocukluklarından beri birbirlerini tanıyorlar ve o zamandan beri birlikteler. Onun her konuda destekçisi ve yardımcısı olmuştur. Katy ile evlenmeyi de düşünüyordur.

Oyuncuyu From Dusk Till Dawn: The Series ve Make It or Break It dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Pepper Smith (Julia Chan)

Katy’nin yakın arkadaşlarından birisi. Kendisi sanata önem veren bir girişimci ve yeni bir iş kurmak istiyor, bu yolda sıfırdan bir yerlere gelmeye çalışıyor.

Oyuncuyu Saving Hope ve Little Dog dizilerinden hatırlayabilirsiniz.


Jorge (Jonny Beauchamp)

Katy’nin bir diğer ev arkadaşıdır. Ginger ismiyle yaptığı drag performansıyla kendini Broadway’a taşımak istemektedir. Büyük hayalleri ve umutları vardır. Ailesinin dükkanında çalışmaktadır. Katy’nin en yakın arkadaşıdır.

Oyuncuyu Penny Dreadful dizisinden hatırlayabilirsiniz.


Diziye Riverdale uzantısı olduğu için başladım. Ondan çok farklı bir diziyle karşılaştığımı söyleyebilirim. İki dizinin tek ortak noktası başrollerinde gençleri barındırması olabilir. Onun dışında bu dizi ondan çok daha fazla pembe bir dizi ve içinde lise draması da yok. Diğer diziden bağımsız olarak karakterlere ve diziye çabuk ısındım, pembe dozunun ayarı da hoşuma gitti. Çok fazla kafaya takmadan, çerezlik bir dizi olarak izlenebileceğini düşünüyorum. Şimdilik vaat ettiği şeyleri verdiğini söylesem yanlış olmaz. Ayrıca Riverdale’i izlemeyen de bu diziyi izleyebilir, haberiniz olsun.

Not: Daha önce dizi hakkında burada yorum yapılıyordu.