BBC iPlayer’da 15 Şubat 2020 tarihinde yeni bir gençlik dizisi izleyiciyle buluştu: Get Even

 

Bölüm süreleri 25-28 dakika aralığında değişen suç ve gerilim soslu gençlik dramasının ilk sezonu 10 bölümden oluşmakta. 2. sezonunun olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Dizinin yazar masasında Dan Braham, Gretchen McNeil, Olivia Paolucci ve Holly Phillips gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını ise Chapman Maddox üstlenmiş.

 

Dizinin başrollerini Kim Adis, Mia McKenna-Bruce, Jessica Alexander ve Bethany Antonia paylaşıyor. Kadroda ayrıca Joe Ashman, Razan Nassar, Isaac Rouse, Charlie Anson, Dylan Brady, Jake Dunn, Kit Clarke, Simon Wilson, Joelle Rae, Natasha Atherton, Chris J Gordon, Danny Griffin, Priya Blackburn, Ayumi Spyrides, Emily Carey ve Elaine Tan gibi isimler yer alıyor.

Dizi, elit bir özel okulda okuyan 4 genç kızı merkezine alıyor. Normal şartlarda arkadaş olmayan ve pek ortak noktaları bulunmayan söz konusu 4 kız, zorbaları ortaya çıkarmak ve kendilerince cezalandırmak üzere kendi gizli topluluklarını oluşturuyorlar ve olaylar gelişiyor.

Dizi, bu başkaldırı olayı dışında kızlarımızın gönül ilişkilerine de odaklanıyor.

*Kitty (Adis), el attığı her işte ailesine karşı başarılı olma sorumluluğu hisseden bir genç kız. Okulda burslu okuyor. Derslerinde ve futboldaki başarısını sürdürmesi gerektiğini düşünüyor.

*Olivia (Alexander), okulun en güzel ve en popüler kızlarından biri konumunda. Dışarıya zenginmiş gibi bir görüntü veriyor ama ailesinin maddi durumu o kadar da iyi değil.

*Margot (Antonia), asosyal ve çekingen bir genç kız.

*Bree (McKenna-Bruce) ise asi ruhlu bir genç kız. Annesi birkaç sene önce evi terk etmiş, babası da işine odaklanmış durumda ve ona pek ilgi göstermemekte.

Dizinin ilk 6 bölümünü izlemiş bulunuyorum. Pek kayda değer bir hikayesi olduğunu söylemek mümkün değil. Oldukça vasat bir dizi olmuş. İzlenmezse hiçbir şey kaybedilmez.