Başrolünde Keeley Hawes’ın (Finding Alice, It’s A Sin, Bodyguard) olduğu, The Salisbury Poisonings’in yapımcıları Dancing Ledge Productions’tan gelen 3 bölümlük BBC One ve İspanya devlet televizyonu TVE draması Crossfire’ın çekimlerine başlandı ve diziden ilk kare yayınlandı.

BBC One’ın 2017’de dizi olarak uyarladığı Apple Tree Yard romanının yazarı Louise Doughty’nin yazarı ve yaratıcısı olduğu dizi, Kanarya Adaları’ndaki lüks bir tatil beldesinde geçiyor.

Ailesi ve arkadaşlarıyla rüya gibi bir tatildeyken otel odasının balkonunda güneşlenen Jo’nun (Keeley Hawes) dünyası, kompleksin her yerinden silah sesleri duyulduğunda alt üst olur. İntikam almak için yola çıkan silahlı adamlar, bir anda bir cennet dilimini ürkütücü, yürek burkan bir cehenneme çevirdiler. Jo, eski bir polis olarak, tatilci arkadaşlarına krizde yardım etme konusunda benzersiz niteliklere sahiptir.

Bir hayatta kalma ve dayanıklılık hikayesi olan Crossfire, heyecan verici, aynı zamanda duygusal, samimi ve cana yakın bir gerilim dizisi. Her şeyden habersiz tatilciler ve otel personeli, kendilerinin ve başkalarının hayatlarını etkileyecek muazzam anlık kararlar vermek zorunda kalacak. Güneşli İspanyol gökyüzünün altında korku, pişmanlık ve kaybın heyecan verici bir hikayesi.

Josette Simon (Small Axe, Riviera), Anneika Rose (Deadwater Fell, Line of Duty), Lee Ingleby (The A Word, The Serpent Queen, Criminal UK), Daniel Ryan (The Bay, Home Fires), Vikash Bhai (The Stranger, Limbo), Hugo Silva (Nasdrovia, The Cook of Castamar), Alba Brunet (Operation Mincemeat), Shalisha James-Davis (Alex Rider, I May Destroy You) ve Ariyon Bakare (His Dark Materials, Good Omens) dizinin diğer başrol oyuncuları.

Yönetmenliğini Tessa Hoffe (Kin, Wayne, Majority) ve yapımcılığını Alex Mercer (Inside Man, Doctor Who) üstleniyor.

Dizi, Fremantle destekli Dancing Ledge Productions ve İspanyol yayıncı TVE ortak yapımıyla ve Hawes’ın kendi yapım şirketi Buddy Club Productions ortaklığında üretiliyor.

Yürütücü yapımcılar, Dancing Ledge için Laurence Bowen ve Chris Carey; BBC için Lucy Richer; Doughty ve Hawes.

Kaynak