Channel 4, Christoffer Boe‘nun orijinal hit Danimarka dizisi Forhøret‘in bir uyarlaması olan Suspect (geçici adı) adlı suç gerilim dizisine Eylül ayında onay vermişti. Çekimlerine başlanan diziden ilk kare bugün yayınlandı.

Joely Richardson, Sacha Dhawan, James Nesbitt, Imogen King, Ben Miller, Anne-Marie Duff, Sam Heughan, Richard E. Grant, Niamh Algar, Antonia Thomas

Eagle Eye Drama’dan (Before We Die, Professor T) gelen 30’ar dakikalık 8 bölümden oluşan dizinin başrollerinde James Nesbitt (“Bloodlands”), Joely Richardson (Nip/Tuck), Anne-Marie Duff (Sex Education), Richard E. Grant (Star Wars: The Rise of Skywalker), Ben Miller (Bridgerton, Professor T), Niamh Algar (Raised by Wolves), Antonia Thomas (The Good Doctor), Sacha Dhawan (Doctor Who), Sam Heughan (Outlander) ve Imogen King (Clique) yer almakta.

Kıdemli dedektif Danny Frater (James Nesbitt), genç bir kadının rutin kimlik kontrolü olduğunu düşündüğü şey için bir hastane morguna geldiğinde, yıkıcı bir şok yaşar; morgdaki kız, kendisinden uzaklaşmış olan kızı Christina (Imogen King) çıkar. Danny, otopsi raporuna göre intihar ettiği haberiyle sarsılır. Danny ve Christina’nın son yıllarda karmaşık bir baba-kız ilişkisi vardı, ancak Danny onun kendi hayatına son verdiği fikrini reddediyor. Tek çocuğuna gerçekte ne olduğunu keşfetmek için acı veren bir mücadeleye giren Danny, kızının son günlerini ve saatlerini takip ederek gerçeğin peşinden gider.

Christina’ya en yakın kişilerle – partneri Nicola (Niamh Algar), en iyi arkadaşı Maia (Antonia Thomas), iş ortağı Jaisal (Sacha Dhawan), vaftiz babası Ryan (Sam Heughan), akıl hocası Harry (Richard E. Grant) ve son olarak annesi ve Danny’nin eski eşi Susannah (Anne-Marie Duff) ile yaptığı yoğun görüşmeler sonrası Danny, kızının suça sürüklendiğini öğrenir. Bir yandan bir baba olarak kendi başarısızlıklarıyla yüzleşmek zorunda kalırken bir yandan da birbiriyle çelişen tanıklıklar ve ikinci dereceden kanıtlar yığınını anlamlandırmaya çabalıyor ve Christina’nın ölümünden kimin sorumlu olduğuna ve bu konuda ne yapacağına karar vermesi gerekiyor.

Dizide ayrıca Christina’nın cesedine otopsi yapan patolog Jackie (Joely Richardson) ve Danny’nin Dedektif Başkomiseri Richard (Ben Miller) da yer alıyor.

Dries Vos (Professor T), dizinin yönetmeni, Ed King (His House), yapımcısı ve Matt Baker (Before We Die, Professor T) yazarı ve uyarlayıcısı. Jo McGrath ve Walter Iuzzolino, dizinin yönetici yapımcısı.

Kaynak