HBO Max’in Aquaman: King of Atlantis adlı 3 bölümlük mini animasyon diziye onay verdiği ile ilgili haberi Ocak ayında almıştık. Bugün diziden ilk kare yayınlandı.

2018’de vizyona giren ve milyar dolarlık bir hasılat elde eden Aquaman filminin yönetmeni James Wan, yönetici yapımcı olarak projenin başındaki isim.

Aquaman: King of Atlantis, denizaltı krallığının hükümdarı olarak Arthur Curry’nin ilk günlerinin izini sürecek. Warner Bros. Animation tarafından üretilen üç bölümlük dizi, Aquaman’ın ilk kez denizaltı krallığının tahtına oturması ve sorumlu olmanın kolay olmadığını keşfetmesiyle açılacak.

Denizaltında sorunlara neden olan vicdansız yüzey sakinleri, Atlantis’i kendisi için almaya ve onu devirmeye çalışan üvey kardeşi, zamanın ötesindeki eski kötülükler arasında Aquaman, bu meydan okumaya cevap vermek zorunda kalacak ve tebaasına ve kendisine, kendisinin Neptün’ün üç dişli mızrağı için doğru adam olduğunu kanıtlamak zorunda kalacak. Aquaman, bu iş için doğru kişi olduğunu kanıtlayacaksa, bazı yeni beceriler öğrenmesi gerekmektedir.  Neyse ki, onu destekleyecek iki kraliyet danışmanı var: bilim adamı Vulko ve suyu kontrol eden savaşçı prenses Mera.

James Wan’ın yapım şirketi Atomic Monster’dan Michael Clear (Annabelle Comes Home), Rob Hackett (Swamp Thing) ve Sam Register (Teen Titans Go!) dizinin yönetici yapımcıları. Victor Courtright (ThunderCats Roar!) ve Marly Halpern-Graser (Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles), dizinin yürütücü ve yönetici yapımcıları.