Sky, yepyeni orijinal bilim kurgu/hapishaneden kaçış draması Intergalactic’ten ilk tanıtım karesini yayınladı. 2021’de Sky One ve streaming servisi NOW TV ‘de yayınlanacak 8 bölümlük dizi, Sky Studios için Tiger Aspect ile birlikte Moonage Pictures ve Motion Content Group tarafından üretildi.

Ödüllü yürütücü yapımcısı Julie Gearey (Prisoners’ Wives, Cuffs, Secret Diary of a Call Girl) tarafından yazılan dizi, 23. yy’da, Dünya’nın büyük ölçüde değiştiği ve tüm nüfusun artık küresel bir otorite olan Commonworld tarafından yönetildiği bir zamanda geçiyor.

Parminder Nagra, Savannah Steyn, Eleanor Tomlinson

Savannah Steyn (The Tunnel), Imogen Daines, Samantha Schnitzler, Oliver Coopersmith (Tin Star), Sharon Duncan-Brewster (Rogue One: A Star Wars Story, Sex Education), Eleanor Tomlinson (Poldark), Neil Maskell (Baghdad Central), Craig Parkinson (Line of Duty), Diany Samba-Bandza, Thomas Turgoose (This is England), Natasha O’Keeffe (Peaky Blinders, Misfits), Parminder Nagra (The Blacklist, ER), Hakeem Kae-Kazim (Black Sails), dizinin ana kadrosunu oluşturan isimler.

Sahte bir suçtan haksız yere mahkum edilip uzak bir hapishane kolonisine sürgün edilen, yükselmekte olan kariyeri kendisinden sökülüp alınmış korkusuz genç çaylak polis ve galaktik pilot Ash Harper’ın (Savannah Steyn) hikayesini izleyeceğiz. Ancak oraya giderken Ash’in mahkum yoldaşları bir isyan çıkartırlar ve hapishane nakil gemisinin kontrolünü ele geçirirler. Bu isyan sırasında uçuş mürettebatı ölür. Çete lideri Tula Quik (Sharon Duncan-Brewster), çetesiyle birlikte özgür dünyaya – Arcadia – ulaşmaya kararlıdır. Ash, onları oraya götürebilecek tek pilottur. Ash, uzak bir galaksiye ve belirsiz bir geleceğe doğru koşarken onlara katılmaya zorlanır.

Uzaydaki tehlikeli kaçışlarında bu birbirlerinden tamamen farklı dinamik kadın çetesi, kavga eder, aşık olur, birbirlerine ihanet ederler. Ama kesin olan bir şey var ki, Dünya’dan ne kadar uzaklaşırlarsa, gerçekte kim olduklarını anlamaya o kadar yaklaşırlar. Uzay boşluğunun kenarlarından insan duygusunun derinliklerine kadar Intergalactic, uzayda geçen ama ayakları yere sağlam basan bir drama.

Diziyle ilgili ilk haber 2019’un Şubat ayında, oyuncu haberi Ekim ayında gelmişti. Çekimler Manchester’daki Space Studios ve İspanya’daki Mini Hollywood‘da gerçekleşti.

Dizinin yönetici yapımcılığını Julie Gearey, yönetmen Kieron Hawkes (Fortitude), Tiger Aspect Productions’tan Iona Vrolyk, Moonage Pictures’tan Frith Tiplady üstleniyor.

Moonage Pictures’tan Will Gould ve Matthew Read, Motion Content Group’tan Richard Foster ve Tony Moulsdale dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Nick Pitt (Black Mirror, Misfits), dizinin yapımcısı. China Moo-Young (The Rook) ve Hannah Quinn (The Stranger), dizinin diğer yönetmenleri.

NBCUniversal Global Distribution, Motion Content Group ile birlikte Sky Studios adına dağıtımını üstlenecek.

Kaynak