2020’nin Ekim ayında Tim Burton, Alfred Gough ve Miles Millar’ın canlı-aksiyon The Addams Family dizisi üzerinde çalıştıklarıyla ilgili haberi almıştık. Dizinin nerede yayınlanacağı konusunda bir bilgi yoktu. Bugün gelen haberle birlikte Netflix’in projeye onay verdiğini öğrendik.

Amerikalı sanatçı ve karikatürist Charles Addams tarafından yaratılan karakterlere dayanan Wednesday adlı 8 bölümlük dizi, Nevermore Academy’de öğrenci olarak okuyan ve ortaya çıkan psişik yeteneklerinde ustalaşmaya, kasabayı terörize eden korkunç bir cinayet serisini engellemeye ve 25 yıl önce ebeveynlerini bozan doğaüstü gizemi, Nevermore’da yeni ve çok karışık ilişkilerinde gezinirken çözmeye çalışan Addams Ailesi’nin kızı Wednesday Addams’ı merkezine alacak.

Smallville ve Into the Badlands dizilerinin yaratıcıları Al Gough ve Miles Millar, dizinin yaratıcısı, yönetici ve yürütücü yapımcısı. Tim Burton, dizinin yönetmenliğini ve yönetici yapımcılığını üstleniyor.

1.21’dan Andrew Mittman, Tee and Charles Addams Foundation‘dan Kevin Miserocchi, Glickmania’dan Kayla Alpert ve Jonathan Glickman ile Gail Berman dizinin yönetici yapımcıları.

Mittman, Berman ve Miserocchi, 2019’da yayınlanan The Addams Family animasyon filminin yönetici yapımcılığını üstlenmişlerdi. Glickman, 1 Ekim’de yayınlanacak devam filminin yönetici yapımcılığını da üstleniyor.

MGM/UA Television, dizinin yapımcı şirketleri.

Wednesday, yıllar boyunca defalarca ekrana geldi. İlk kez, 1964-1966 arasında yayınlanan dizide Lisa Loring karaktere hayat vermişti. Christina Ricci, 90’lı yıllarda yayınlanan 2 filmde karakteri canlandırmıştı.  En son yayınlanan animasyon filmde ise Chloë Grace Moretz karakteri seslendirmişti.

Kaynak