Kablolu kanallar arasında en popülerlerinden biri olan HBO, bizleri Mart ayında yeni bir kara mizah türünde komedi dizisi ile buluşturdu: BARRY

Saturday Night Live oyuncularından Bill Hader dizinin yazarlığını, yapımcılığını, yönetmenliğini ve başrolünü üstleniyor; aynı zamanda ona yardımcı olarak Alec Berg de dizinin mutfağında yer alıyor.

Bölüm süreleri yarım saat süren dizinin şu ana kadar 4 bölümü yayınlandı ve ilk sezonu 8 bölüm sürecek. Geçtiğimiz hafta dizi 2. sezon onayını da aldı.

KONU

Barry Berkman, Orta Doğu’da askerlik yapmıştır. Orada yaşadığı şeyler ülkeye geri geldiği zaman peşini bırakmamıştır ve kendisini duygusal bir karmaşaya sürüklemiştir. Yakın bir dostunun tavsiyesi ile kiralık katillik işine başlar ve hayatını artık böyle sürdürür. Bir gün işi gereği Los Angeles’a gelir ve kendini birden bir grup tiyatrocunun arasında bulur. Tesadüf eseri hayatında bir anlam ifade edecek bir şey bulmuş olur: Oyunculuk…

Bir yanda seri katil kimliği bir yandan da oyunculukla yeniden kurmak istediği hayatı arasında sıkışıp kalmıştır.

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

Barry Berkman (Bill Hader)

Duygusuz, insan ilişkilerinden uzak duran birisidir. Hayata dair bir umudu ve amacı yoktur. Tiyatro ile tanıştıktan sonra fikirleri değişir; yeni bir amacı ve yeni arkadaşları vardır artık. Kiralık katillik işinden kurtulmaya çalışıyordur.

Sally Reed (Sarah Goldberg)

Barry’nin tiyatro ekibinden arkadaşı. Hedefi çok daha iyi yerlere gelip büyük bir oyuncu olmak; fakat bunun için çok yol kat etmesi gerekiyor. Barry ile tanışır tanışmaz onunla çok iyi anlaşıyor.

Monroe Fuches (Stephen Root)

Barry’nin yakın arkadaşı. Onun kiralık katilliği bırakmamasını istiyor ve yeni işler ayarlıyor.

Gene Cousineau (Henry Winkler)

Barry’nin katıldığı tiyatro ekibinin kurucusu. Tiyatroyu seven ve kendisini ona adamış birisi. Barry onu etkilemeyi başarıyor ve ekibe katılıyor. Oyuncularının potansiyellerini zorlamakta bir sakınca görmüyor.

Goran Pazar (Glenn Fleshler)

Barry’nin Los Angeles’ta işini aldığı mafyanın lideri.

NoHo Hank (Anthony Carrigan)

Goran Pazar’ın sağ kolu.

SON SÖZ

Barry, beni fragmanlarıyla yakalan bir dizi oldu ve denemeye karar verdim. Diziyi ve kafasını sevdiğimi söyleyebilirim. Çok aşırı yardırdığını söyleyemem ama HBO komedisi olarak düşünürsek gayet güzel ilerlediğini söyleyebilirim. Gideri var yani. Bir de HBO komedilerini bilirsiniz; güleceğim diye oturmayın başına, üzülürsünüz.

Başrolünü daha önce izlemesem de burada sevdiğimi söyleyebilirim; ayrıca diğer isimler de gayet güzel. Kafa dağıtmalık, rahat bir dizi arıyorsanız deneyebilirsiniz.

İzleyecek olanlara iyi seyirler efendim.

TANITIM FRAGMANI