Liane Moriarty, kitabının yedi bölümlük uyarlamasında ciddi kesintiler olduğunu, yine de kitaba beklediğinden daha sadık kalındığını söylüyor. Uyarlamadaki en önemli eksiğin Bonnie’nin geçmişi olduğunu da ekleyen yazarın, bu kısmın neden çıkarıldığına dair hiçbir fikri yok.

“Bonnie geçmişinde babası tarafından uzunca bir süre istismar ediliyor. Finalde yaşananlara tepkisinin altında yatan neden de bu. Finale katkısı çok önemli olan, güçlü bir hikaye. Bu yüzden neden diziye dahil edilmediğini anlayamıyorum.”

Yazar bu hikayenin de bir yerlerde yer almış olması gerektiğini düşünse de diğer yandan bunu ikinci sezon için açık kapı olarak görüyor. Bir devam kitabı yazmayı düşünmediğini ancak bu diziye özel olarak devamını senaryo olarak yazabileceğini söylüyor. Kanal mini dizi olacağını açıklamış olsa da yapımcılardan ve izleyicilerden olası bir devam sezonuna yönelik istek var.

“Yapımcılardan gelen teklif üzerine bu hikayenin nasıl devam edebileceği üzerine düşündüm. Düşündükçe bu fikir aklıma daha da yatmaya başladı. Bu karakterlerin hayatlarına nasıl devam ettiğini görmek isterdim.

Olası bir sezonda kesinlikle yer alacağını düşündüğüm ilk hikaye Bonnie’nin geçmişi. Celeste’in geleceği de merak uyandırıcı. Böyle yıpratıcı bir ilişkinin bitiminden sonra bile muhtemelen yaşadığı güzel anılar için yas tutuyor. Bunun derinine inmek isterdim.”

Oyuncu kadrosunun da birlikte çalışmaktan çok keyif aldığını ve olası bir yeni sezona istekli olduklarını belirten yazar eğer hikayeyi kafasında doğru şekilde oluşturabilirse, David E. Kelley de projeye devam ederse yeni bir sezon yazmaya istekli olduğunu söylüyor.