son dönemde türk dizi dünyasının önemli isimleri arasında bulunan kıvaç tatlıtuğ‘a şöyle bir bakalım. kızların ilgisi bir yana, vestel’in suriye’de yaptığı reklamla vestel ürünleri alanlara çekilişle kıvanç tatlıtuğ’la tanışma şansı vermesi, artık onun ortadoğu’da da star haline geldiğinin bir kanıtı.

kıvanç tatlıtuğ
kıvanç tatlıtuğ

önceden model olan ve 2002 yılında Best Model Of The World (Dünyanın en iyi mankeni) yarışmasını kazanan tatlıtuğ, daha sonra dizi dünyasına atıldı. onu daha çok romantik ve duygusal rollerde görmekteyiz. bunun yanında amerikalılar karadeniz’de 2 filminde yer alarak komedilerde oynabileceğini kanıtladı.önce gümüş dizisinde oynayan ve buradaki oyunculuğuyla parlayan kıvanç tatlıtuğ, daha sonra menekşe ve halildizisinde halil karakterini oynayarak kendini kabul ettirdi. menekşe ve halil bittikten sonra aşk-ı memnu dizisinde rol alan kıvanç tatlıtuğ, artık bu rollerde hiç sırıtmadan oynuyor ve aşk-ı memnu dizisindeki behlül karakteri ile son zamanlarda çok beğeniliyor.

kıvanç tatlıtuğ
kıvanç tatlıtuğ

hakkında göçmen olduğu yolunda iddialar varsa da bunların asılsız olduğu söylenmiştir. henüz 25 yaşında olan genç aktörün şimdiden ortadoğu’da star olmasının yanında, drama ve romantizm içerikli yapımların çok tuttuğu ülkemizde de parlak bir geleceği var gibi. ama oynadığı rollerin genellikle birbirinin aynı olması onun için bir handikap sayılabilir.1983 adana doğumlu olan tatlıtuğ’un 4 kardeşi vardır. küçükken iki yıl ülker’de, bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe’de basketbol oynamış. Ancak dönüş yaptığı Beşiktaş takımında sakatlanması bu konudaki hayallerini yıkmış. daha sonra ise annesinin manken aranıyor ilanına gönderdiği fotoğrafla hayatı yeni bir dönemece girmiş. ardından da kendisini dizi oyuncusu olarak bulmuş. gerisini biliyorsunuz zaten…