1972-1975 yılları arasında ABC’de yayınlanan Kung Fu’nun yeniden yapımı 7 Nisan’da The CW ekranlarında olacak.

Christina M. Kim, Martin Gero, Greg Berlanti, Sarah Schechter ve Warner Bros TV’den gelen dizinin ana karakterini Olivia Liang (Legacies) canlandıracak. Asyalı oyuncuların öncülük ettiği bir oyuncu kadrosunun yer aldığı bu 1 saatlik drama, David Carradine’ın başrolünü oynadığı, Ed Spielman’ın 1970’ler dizisinin modern, cinsiyet değiştirilmiş bir yeniden canlandırması.

Christina M. Kim tarafından yaratılan dizi, çeyrek yaş bunalımı yaşadıktan sonra üniversiteden ayrılan ve Çin’deki izole bir manastıra gidip hayatını değiştirecek bir yolculuğa çıkan Nicky Shen adlı genç bir Çinli Amerikalı kadını merkezine alıyor.

Ancak üç yıl sonra San Francisco’ya evine döndüğünde, ebeveynleri Jin (Tzi Ma) ve Mei-Li (Kheng Hua Tan) dahil olmak üzere şehrinin ve ailesinin suç ve yolsuzluğun nedeni olan güçlü bir Triad’ın insafında bulur. Yeni hayatına ve koşullarına yeniden uyum sağlamak zorunda kalan Nicky, teknoloji meraklısı kız kardeşi Althea’ya (Shannon Dang), Althea’nın nişanlısı Dennis’e (Tony Chung), tıpa hazırlıkta okuyan kardeşi Ryan’a (Jon Prasida), Bölge Savcısı Yardımcısı ve eski erkek arkadaşı Evan’a (Gavin Stenhouse) ve potansiyel yeni aşkı Henry’ye (Eddie Liu) yönelir.

Nicky, dövüş sanatları becerilerini ve Shaolin değerlerini, topluluğunu korumak ve suçluları adalete teslim etmek için kullanırken, bir yandan da akıl hocası Pei-Ling’i (Vanessa Kai) öldüren ve şimdi onu hedef alan suikastçıyı arar.

Kim ve Gero, Gero’nun Quinn’s House Production Company’si aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlendiler ve Berlanti Prods. ve WB ile ortak üretim yaptılar. Berlanti ve Schechter, Berlanti Prods. ile dizinin diğer yönetici yapımcıları.